Grafické rozhraní Aero je jedním z lákadel Windows Vista. Mnozí uživatelé ale z různých důvodů zatím zůstávají u Windows XP. Ať již z obavy z nekompatibility používaných aplikací nebo třeba z důvodu nižšího výkonu jejich počítače. Vzhled Visty si na XPčka může ale nainstalovat úplně každý.
Vista Transformation Pack 6.0 je jedním z programů, díky kterým je možné „zažít“ grafické rozhraní Aero i v prostředí Windows XP. Do operačního systému je přidán nový vzhled, který je velmi zdařilou kopií grafického rozhraní Aera. Úprava se týká jenom grafického rozhraní, žádné jiné vychytávky a novinky, které Vista přinesla, balík samozřejmě neobsahuje.
Přesto se jedná o zajímavé zpestření a pokud o Vistě uvažujete, můžete ji za pomoci tohoto nástroje ochutnat, aniž byste museli opouštět XPčka.
Autoři na svých stránkách varují, že nástroj provádí hluboké zásahy do operačního systému. Neměli byste jej proto instalovat bez předchozího zálohování vašich dat. Před zahájením instalace je doporučeno vypnout antivirový program, ukončit všechny běžící aplikace a pokud byl změněn, tak standardní typ fontu nastavit zpět na Arial.
30MB balík Vista Transformation Pack 6.0 můžete stáhnout přímo ze Slunečnice.
Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.