Hlavní navigace

Vytvářejte dokumenty prakticky kdekoliv

Ilustrační obrázek: Vytvářejte dokumenty prakticky kdekoliv Používáte více počítačů a na některém z nich, například ve škole či internetové kavárně, není nainstalován balík kancelářských aplikací? Pak můžete využít přenosnou verzi bezplatného Office uloženou na flash disku, nebo online kancelářské aplikace.

OpenOffice.org Portable

OpenOffice.org je bezplatný balík kancelářských aplikací, který zastane stejný kus práce, jako jeho placený kolega od Microsoftu. Nabízí totiž většinu nástrojů a funkcí známých z Microsoft Office. Kancelářský balík OpenOffice.org vám dobře poslouží jak při psaní textů, výpočtů s tabulkami, přípravě prezentací, tak i při tvorbě databází. Obsahuje totiž textový procesor Writer, tabulkový kalkulátor Calc, prezentační nástroj Impress, vektorový editor Draw a nástroj Math.

Portable variantu programu, která obsahuje všechny součásti klasického OpenOffice.org, není nutné instalovat a můžete si ji tedy vzít na flash disku kamkoliv s sebou. Lze tak lehce pokračovat v rozdělané práci i na počítači, na němž není nainstalovaný žádný kancelářský balík. Použití OpenOffice.org Portable je velice jednoduché. Stačí pouze rozbalit stažený archiv na flash disk a následně se můžete ihned pustit do práce.

Tip: Jaký bezplatný software vám umožní plnohodnotnou přípravu textů, grafů, tabulek či prezentací?

Webové kancelářské balíky

Pokud byste však do počítače, na němž chcete pracovat, nemohli připojit ani flash disk, pak ještě můžete využít online kancelářské balíky. Ty v prostředí webového prohlížeče nabízejí plnohodnotné nástroje pro tvorbu a základní úpravy textových dokumentů, tabulek, či prezentací. Vaše dokumenty navíc můžete jejich prostřednictvím rovnou ukládat v online úložištích.

Google nabízí svou službu pod názvem Google Docs a Microsoft provozuje svůj online kancelářský balík Office Web Apps. Výhodou těchto online sad kancelářských aplikací je jejich kompatibilita s desktopovými alternativami. Dokumenty vytvořené například v Office 2010 tak bez potíží otevřete v Office Web Apps a naopak.

Vyzkoušejte Google Docs a Office Web Apps

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.