Windows Live: začínáme - Slunečnice.cz Hlavní navigace

Windows Live: začínáme

Ilustrační obrázek: Windows Live: začínáme Windows Live, soubor nástrojů a služeb od společnosti Microsoft, který se snaží být živým systémem nabízejícím vzájemné propojení uživatelů, kteří spolu mohou komunikovat, sdílet fotografie nebo dokumenty. Stojí za vaši pozornost?

Microsoft představil Windows Live v ČR 4. prosince 2007 jako sadu aplikací pro Windows Vista a Windows XP. Jde o jeden samoinstalační balíček obsahující Windows Live Messenger (komunikátor podobný u nás nejrozšířenějšímu ICQ), editor určený pro publikování článků weblogu Windows Live Writer, poštovního klienta Windows Live Mail, který obsahuje i zabudovanou RSS čtečku a správce a editor fotografií Windows Live Fotogalerie.

Všechny aplikace jsou mezi sebou provázány a ke všem službám stačí jedno Windows Live ID, jež získá uživatel registrací na webu. Tato registrace je bezplatná, stejně jako stažení celého programu.

Přehled služeb Windows Live

Windows Live Messenger

Windows Live Messenger – aplikace pro zasílání okamžitých zpráv, souborů, telefonování včetně videohovorů s využitím webové kamery, hraní her a vyhledávání na internetu.

Windows Live Writer – offline editor obsahu weblogu na Live Spaces,který umožňuje vkládat mapy a mnoho dalších doplňků. S jeho pomocí lze např. publikovat obsah e-mailové zprávy z aplikace Windows Live Mail.

Windows Live Mail – aplikace pro sjednocení různých e-mailových účtů přímo v prostředí osobního počítače. Jedná se o e-mailového klienta, kterého lze označit za nástupce Microsoft Outlooku.

Windows Live Mail

Windows Live Fotogalerie – slouží k prohlížení, editaci, úpravám a sdílení fotografií i videa.

Do balíčku Windows Live patří i online služby, které jsou většinou na ty desktopové napojeny:

Windows Live Spaces – komunitní místo pro sdílení fotografií, psaní weblogu a komunikaci s přáteli. Live Spaces umožňuje mimo jiné vytvářet mapy s popisem cest a má být službou, která umožňuje všestranné sdílení informací.

Windows Live Hotmail – e-mailová schránka s 5 GB prostoru pro vaše zprávy.

Windows Live SkyDrive – datové online úložiště určené k ukládání a sdílení souborů. K dispozici uživatel získává pro svá data prostor o velikosti 5 GB.

Windows Live Events – slouží k organizování společenských akcí, párty, jejich plánování, zvaní hostů a vytváření společenství. Díky tomu mohou uživatelé Windows Live zvát své přátele, kolegy a známé na libovolnou akci.

Windows Live Search – vyhledávač na adrese www.live.cz umožňuje vyhledávat nejen ve službách Windows Live, ale také na celém internetu.

Domovská stránka Windows Live – veškeré služby přístupné z jednoho místa – home.live.com v českém jazyce.

Windows Live Suite – instalační balíček všech služeb dohromady ke stažení na adrese get.live.com

Postup instalace

Po stažení stačí soubor spustit. Během instalace celého balíčku je možné začít nainstalované části používat.

Instalace

Registrace

Registrace znamená vytvoření účtu Windows Live ID, kterým se lze následně přihlašovat do všech Windows Live služeb. Součástí registrace je tedy i vytvoření e-mailové adresy pro službu Windows Live Hotmail, to však není podmínkou. Jako Windows Live ID je možné použít naši libovolnou adresu.

Propojení více účtů

E-mailových adres a účtů můžeme mít víc a všechny je ku prospěchu lepšího ovládání a přehledu spojit.

Propojení účtů

Závěr

Windows Live sleduje současné trendy internetu – webu, který je označován za web 2.0. Komunita a sdílení, to je jeho základem stejně jako komunikace, hledání nových přátel a dalších akcí, které může provádět jakýkoli uživatel zdarma po absolvování jednoduché registrace. Jediné, co můžeme Microsoftu vytknout, je mírně neintuitivní ovládání, to je však o zvyku a subjektivním názoru každého z nás.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.