Nový Maxthon 3 nabízí WebKit i Trident

Ondřej Špulák – 27. 8. 2010

Byla vydána finální verze třetí řady webového prohlížeče Maxthon. Ta přinesla, kromě řady inovací, také plnohodnotnou podporu dvou enginů. Na co se tedy můžeme v nejnovější verzi těšit?

Nálepky
  1. webové prohlížeče

Webový prohlížeč Maxthon, dříve známý jako MyIE2, byl uvolněn ve své další verzi. Nový Maxthon 3 přináší celou řadu změn a novinek. Tou nejzajímavější je plnohodnotná podpora dvou enginů - Trident a WebKit. Renderovací jádro Trident, které browser nabízel již dříve, je standardně použito v Internet Exploreru, jehož je Maxthon nadstavbou. Jádro WebKit pak využívá například Google Chrome. Tvůrci Maxthonu přitom již dříve zkoušeli do svého browseru implementovat dva enginy. Tehdy bylo použito jádro Gecko. Jeho podpora však nebyla zcela stoprocentní a řada funkcí tak v prohlížeči nefungovala. Proto od tohoto řešení vývojáři programu později upustili. V případě aktuálně nabízených jader Trident a WebKit je však již jejich podpora plnohodnotná.

Mezi další zajímavé novinky Maxthonu 3 patří modernizované GUI, možnost online synchronizovat vaše záložky, nebo podpora gest myší. Užitečná je také funkce pro blokování reklamního obsahu na internetových stránkách či současné zobrazení výsledků vyhledávání z předních vyhledávačů.

Zdroj: Lupa.cz

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus