Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Převeďte si naskenovaný text do editovatelné podoby

Veronika Nosková – 7. 8. 2012

Máte naskenovaný či vyfotografovaný text a chtěli byste jej upravovat v elektronické podobě? Přitom se ale děsíte pracného opisování celého dokumentu? Vše za vás zařídí program ABBYY FineReader.

Nálepky
  1. fotografie
  2. obrázek

ABBYY FineReader Home Edition 10 patří mezi nejkvalitnější OCR (Optical Character Recognition)programy, které se zabývají převodem naskenovaného nebo ofoceného textu do elektronické podoby.

FineReader umí nejenom převést texty do elektronické podoby, ale především zachovává u naskenovaných podkladů styly formátování (včetně hierarchie nadpisů), fonty, záhlaví, číslování stran, obrázky či tabulky, čímž vám ušetří mnoho času. Program umožňuje vytváření skutečně editovatelných souborů, přičemž předloha může být digitalizována prostřednictvím skeneru, digitálního fotoaparátu či mobilního telefonu.

ABBYY FineReader Home Edition 10 nabízí konverzi předlohy do textového formátu MS Word, Excel, WordPerfect, Text, HTML, PDF, XML aj. Jednou z výhod je i možná konverze do prohledávatelného PDF formátu. To znamená, že výsledný text se tváří jako obrázek, ale je možné v něm vyhledávat. Dalším plusem je rozpoznávání textu ve 179 jazycích, přičemž program dokáže automaticky rozpoznat jazyk daného textu (i když je vícejazyčný).

Celý program i podpůrný materiál je dostupný v češtině.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus