Hlavní navigace

Domácí účetnictví POHODA FILIP

Download now Checked with antivirus s vylepšením od Download now Checked with antivirus Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 12. 2. 2007 Antivirová kontrola 1. 6. 2020 3:15

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
51 721 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Uspořádejte si s programem FILIP osobní finance i majetek.

Základní ovládání a koncepce produktu vychází z ekonomického systému POHODA. Rozsáhlé možnosti a propracované vlastnosti tohoto produktu jsou základem i domácího účetnictví POHODA.
Na rozdíl od jiných produktů tohoto typu na našem trhu není POHODA pouze účetnictví, ale komplexní evidence všeho, co lze a co si přejete evidovat. Zahrnuje v sobě i agendy, které jsou jinde k dostání jako samostatné programy, např. evidence portfolií cenných papírů se sledováním výnosnosti nebo katalogy sbírek libovolného druhu.
V domácím účetnictví POHODA lze vést prakticky neomezený počet účetnictví. Proč? Kromě vlastní domácnosti lze např. vést odděleně domácnost rodiny dětí nebo rodičů, kteří žijí v samostatném bytě rodinného domu. Dále je možné oddělit určitá časová období do samostatných databází nebo založit samostatné účetnictví pro nějaký významný projekt, např. stavbu domu.
Účetnictví. Příjmy a výdaje zapisujete přímo do peněžního deníku. Na rozdíl od jednoduchého účetnictví však máte naprostou volnost ve způsobu jeho vedení. Číslování dokladů není povinné. Pro orientaci je alespoň u bankovních výpisů vhodné. Členění příjmů a výdajů si nastavíte přesně podle svých požadavků - členění není povinné; obvyklé je jednoúrovňové členění, ale možné je i podrobné dvouúrovňové členění výdajů. Navíc lze příjmy a výdaje členit dále dle členů domácnosti nebo kategorií.
Energie. Sledování spotřeby elektřiny, vody a plynu je další z mnoha propracovaných funkcí programu. Vyplatí se např. u elektřiny v případě, že máte roční limit odběru v nízké sazbě. POHODA obsahuje aktuální sazebníky energií s možností jejich pozdější aktualizace z internetu. Po obdržení vyúčtování můžete fakturu porovnat s Vaší přesnou evidencí a v případě nesrovnalostí vyúčtování reklamovat.
Majetek. Domácí účetnictví POHODA může být Vaší centrální evidencí majetku. Pozemky a stavby lze evidovat v agendě Nemovitosti, která shrnuje všechny podstatné údaje z listu vlastnictví a může se tak stát podkladem pro vyplnění přiznání k dani z nemovitostí. Auta, motocykly a další dopravní prostředky můžete evidovat v agendě Vozidla. U každého vozidla lze evidovat i informace týkající se jeho údržby. Samozřejmostí je návaznost na knihu jízd a evidenci spotřeby pohonných hmot. Movitý majetek se zapisuje do agendy Majetek.
Sbírky. Samostatnou kapitolou je možnost evidence sbírek. Můžete evidovat libovolné sbírky, např. sbírka obrazů, knih, sbírka videokazet nebo audio nosičů. Posledně jmenovaný typ sbírky umožňuje zapsat i jednotlivé skladby alba, které je součástí sbírky. Vše je samozřejmě možné vytisknout.
Finance. V agendách této nabídky získáte přehled o veškerých financích členů domácnosti. Kromě obvyklých hotovostních a bankovních účtů pravděpodobně vlastníte i finanční majetek investiční povahy. Jistě máte vše pečlivě srovnáno v šanonu ve skříni, ale teprve počítačová evidence Vám umožní rychle získat potřebné souhrnné informace. Předpokladem je pouze jediné - zavést si všechna stavební spoření, kapitálové životní pojistky a penzijní připojištění do agendy Dlouhodobé vklady.
Portfolia. Program umožňuje evidovat i portfolia cenných papírů. Portfolií lze do programu zavést libovolný počet. Evidence jde až na úroveň jednotlivých nákupů a prodejů akcií s okamžitou statistikou obchodování. Vyhodnocení výnosnosti je k dispozici také ve formě řady tiskových sestav a grafů.
To je vše? Zdaleka ne. Všechny obtížně zapamatovatelné osobní údaje, jako jsou narozeniny, jmeniny, čísla osobních dokladů, čísla telefonů členů domácnosti a v neposlední řadě přístupová hesla, lze zavést do Osobní centrály. V této agendě jsou také k dispozici souhrnné přehledy financí a majetku. Dále jsou v programu k dispozici agendy pro zaznamenávání úkolů, poznámek či kalendářních termínů. Nechybí ani komfortní adresář s možností sledování událostí a správou dokumentů.

Prodej softwarového produktu FILIP byl ukončen 1. 9. 2012.
 • Licence

  Omezená: Demo

 • Poslední aktualizace od vývojáře

  12. 2. 2007

 • Počet stažení za měsíc

  3 ×

 • Velikost

  9,98 MB

 • Web programu

  www.stormware.cz

 • Potřeba instalace:

  Ano

 • Web autora

  STORMWARE s.r.o.

 • Operační systémy

  • Windows 98,
  • Windows XP,
  • Windows 2000,
  • Windows Server 2003,
  • Windows Me,
  • Windows Vista
 • Systémové požadavky

  Počítač s procesorem Pentium 300 nebo lepším, 64MB paměti RAM

 • Podporované jazyky

  • Čeština
Zobrazit více

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Download now Checked with antivirus s vylepšením od Download now Checked with antivirus Poptat plnou verzi na SW.cz
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
51 721 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.