Hlavní navigace

BullZip PDF Printer: Tvorba PDF dokumentů snadno a rychle

Ilustrační obrázek: BullZip PDF Printer: Tvorba PDF dokumentů snadno a rychle Chcete jednoduše vytvářet PDF dokumenty z jakéhokoliv tisknutelného souboru? Nevíte však jak na to? Řešení je jednoduché, stačí použít BullZip PDF Printer, který dokumenty vytváří pomocí tisku na virtuální tiskárnu.

Portable Document Format (PDF) je založen na jazyce Postskript a je určen k vytváření souborů, které mohou obsahovat jak texty, tak i obrázky apod. O jeho vznik se zasloužila společnost Adobe. Jde o univerzální formát, který si získal během času přízeň mnoha uživatelů zejména díky bohatým možnostem při tvorbě a úpravách dokumentů. Setkáváme se s ním proto dnes prakticky neustále.

BullZip PDF Printer

Představení

Nastavení

BullZip PDF Printer je užitečný nástroj pro snadné vytváření PDF souborů. Dokumenty jsou vytvářeny pomocí tisku na virtuální tiskárnu a je tedy možné je vytvářet prakticky z jakéhokoliv souboru, který se nachází na pevném disku vašeho počítače. PDF dokument je možno také ochránit heslem a šifrováním. Kromě PDF formátu je s nástrojem BullZip PDF Printer možné vytvářet také obrázky typu BMP, JPEG, PCX, PDF, PNG a TIFF. Někteří uživatelé by mohli namítnout, že všechny tyto funkce nabízejí i konkurenční nástroje. BullZip PDF Printer si však, oproti některým svým rivalům, rozumí s operačním systémem Windows Vista. Někomu to může přijít poněkud malicherné, avšak není. Řada konkurenčních aplikací určených k tvorbě PDF souborů si s Vistou jednoduše nerozumí a i když se vám podaří je na počítač nainstalovat, žádného vytvořeného dokumentu se pak již nedočkáte.

Instalace

Instalační balíček má velikost pouhých 3,71 MB. To opravdu není mnoho. Celý instalační proces probíhá bez jakýchkoliv problémů. Stačí pouze potvrdit pár kroků a před námi se již na počítači objeví nová „virtuální“ tiskárna. Od této chvíle již můžeme vytvářet PDF dokumenty prakticky ze všech tisknutelných souborů. BullZip PDF Printer s námi navíc bude komunikovat v našem rodném jazyce.

Možnosti nastavení

Tisk

Program BullZip PDF Printer nabízí uživatelům velkou škálu nejrůznějších nastavení. Všechny je naleznete pod položkou „nastavení“, která se nachází ve složce programu, umístěné v nabídce Start. Všechny parametry jdou navíc upravovat prostřednictvím nabídky, která se nám zobrazí přímo při vytváření PDF dokumentu.

Na výběr máme zejména volbu jména a umístění vytvářeného souboru, zobrazení dokumentu v externí aplikaci po jeho vytvoření, zobrazování různých upozornění během tisku, zadání údajů o autorovi, tvorbu vodotisku, propojení s již existujícím PDF souborem, nebo vrstvení dokumentů. Propojení vytvářeného dokumentu s již existujícím souborem je praktické zejména v případě, že chcete spojit více různých souborů do jednoho celku. Navíc si lze zvolit, zda nově vytvářená část bude umístěna na začátek, nebo naopak na konec výsledného celku. Vrstvení dokumentů vám pak nabízí možnost vložit jiný dokument jako podklad nově vytvářeného souboru (např. vložení záhlaví a zápatí). Vytvářený soubor lze zabezpečit před přístupem neoprávněných osob heslem. Uživatele jistě také potěší možnost výběru ze tří úrovní kvality vytvářeného souboru.

Formát papíru

Tiskárna

V programu BullZip PDF Printer lze vybírat mezi standardní řadou předvolených formátů papíru a jeho uživatelsky definovaným rozměrem. To je velice šikovné, neboť lze „tisknout“ prakticky cokoliv bez ohledu na atypické rozměry původního originálu.

Tiskneme

Tisk probíhá prostřednictvím nástroje BullZip PDF Printer zcela standardním způsobem, jako byste tiskli dokument na „fyzickou“ tiskárnu. Po odeslání tisku je nám nabídnuto okno s možností změny výše popsaných nastavení. Zde provedeme všechny požadované úpravy a opět potvrdíme. Poté je již vytvořen PDF dokument, který obsahuje všechny přednastavené parametry.

Užitečný pomocník

BullZip PDF Printer je opravdu užitečný nástroj, který vám spolehlivě pomůže s tvorbou PDF dokumentů. Obsahuje řadu pokročilých nastavení a navíc do dokumentů nevkládá žádnou reklamu. Taktéž pracuje správně v prostředí Windows Vista, což není u jeho konkurentů zcela samozřejmé.

 

Možné alternativy

PDFCreator

Open source, který vám umožní vytvářet PDF dokumenty a také dokumenty v PostScriptu, EPS či různých obrázkových formátech (JPEG, TIFF, PNG aj.). Do těchto formátů dokáže převést prakticky libovolný dokument, protože po instalaci funguje jako virtuální tiskárna. PDFCreator je oblíbeným programem hlavně pro svojí kvalitu převodů, rychlost a jednoduchost konfigurace.

pdfFactory

Program vám umožní z libovolné Windows aplikace vytvořit pomocí běžného tisku PDF soubor. K zajímavým vlastnostem patří slučování několika dokumentů do jednoho PDF souboru, náhled vytvářeného souboru, vkládání použitých fontů (Font embedding) přímo do PDF souboru. Druh písma formátování a rozložení textu jsou při zobrazení a tisku stejné jako v původním dokumentu. Centrální instalace pro lokální síť na NT/2000 server. Profesionální verze programu pdfFactory přináší 40-ti a 128-mi bitové šifrování vytvořených pdf souborů. Soubory můžete chránit heslem, můžete zamezit kopírování textů a grafiky, a zamezit jejich tisku, úpravám, apod.

Pdf995 Printer Driver

Utilitka pro jednoduché vytváření dokumentů ve formátu PDF ze všech možných předloh pomocí tlačítka Tisk. Jediné omezení freewarové verze je v tom, že při každém použití se otevře okno webového prohlížeče s domovskou stránkou produktu.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.