Hlavní navigace

Čím vybavit nový počítač: Multimediální obsah

Ilustrační obrázek: Čím vybavit nový počítač: Multimediální obsah Počítače v současné době disponují dostatečným výkonem, který uživatelům přináší možnost přehrávání multimediálního obsahu ve vysoké kvalitě. Nástrojů na jejich přehrávání je veliká spousta. Které z nich jsou však na práci s videem a zvukem nejlepší?

Multimediální přehrávače se mezi sebou liší v mnoha ohledech. Některé se specializují pouze na přehrávání konkrétního souborového formátu. Jiné naopak nabízejí možnost práce s většinou dnes známých multimediálních formátů.

QuickTime 7

QuickTime

Populární přehrávač multimediálních souborů, který umožňuje přehrávat přes 200 různých formátů audio a video souborů. Navíc si poradí také s formátem MOV. Tento formát byl vytvořený společností Apple a i když existuje řada alternativních programů, kterými ho lze přehrát, s QuickTime budete mít jistotu správné interpretace tohoto formátu.

QuickTime slouží rovněž i jako prohlížeč obrázků a fotografií. Aplikace podporuje přehrávání formátu MPEG-4, komprimovaného formátu H.263 a DVD nosičů.

Winamp 5.5

Nejnovější verze slavného programu od společnosti Nulsoft pro přehrávání různých audio a video formátů, nejen MP3. Uživatelé ocení celou řadu skinů a dalších rozšíření (pluginů).

Winamp 5.5 - okno přehrávače

Program Winamp umožňuje přehrávání nejrůznějších formátů a od verze 5 také přehrávání filmů a videí. Pro Winamp je charakteristické snadné ovládání, možnosti vizualizace hudby, které ještě více umocňují hudební zážitek. Aplikace je též dostupná v češtině.

Winamp je šikovný program, s jehož pomocí si přehrajete hudbu nebo film ve všech nejpoužívanějších formátech. Mezi podporované formáty patří: MIDI, MOD, MP1, MP2, MP3, AAC, M4A, Ogg Vorbis, ult, amf, m3u, okt, VLB, APL, FLAC, WAV, WMA, Chiptunes, AVI, MPEG, NVS, CDA, mtm, s3z, xm, far a další.

VLC media player

VLC media player

Multimediální přehrávač, který vás ohromí možnostmi v přehrávání multimédií. Těšit se můžete na poslech nejrůznějších hudebních formátů. Taktéž ani video formáty s titulky nedělají VLC media playeru problémy. Grafické prostředí aplikace vás však nejspíše moc neosloví.

Program je schopný přehrávat také streamované video. Dokonce umožňuje vytvoření steam serveru v unicast, multicast, IPv4 nebo IPv6. Software není zbytečně náročný na systémové nástroje. Hodí se tak i pro starší PC a systémy.

MV2 Player

MV2 Player

Jedná se o velice oblíbený a snadno skinovatelný přehrávač multimédií, který dokáže přehrát takřka všechny známé zvukové a video soubory (avi, mpeg, mod, vqf, mp3, wav). Lze jej také použít jako jednoduchý prohlížeč obrázků (jpeg, gif). Přehrávač podporuje titulky a DivX u video souborů. Pokud zatoužíte po poslechu hudby ve formátu MP3, pak MV2 Player samozřejmě načte a zobrazí playlisty.

Program disponuje řadou velice šikovných funkcí, mezi něž patří změna velikosti a barvy titulků, posun titulků v čase, autodetekce jazyka titulků, OSD menu, možnost přidání externí audio stopy k filmu, vypnutí počítače po dohrání filmu, posunu titulků, apod.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.