Hlavní navigace

Connection Meter - hlídá data i peníze!

Ilustrační obrázek: Connection Meter - hlídá data i peníze! Hledáte účinný nástroj pro sledování přenesených dat? Chcete zabránit aktivaci FUP? Používáte vytáčené připojení a chcete mít přehled o aktuálním stavu nákladů? Nebo jen potřebujete jednoduchým způsobem posílat SMS? Vyzkoušejte Connection Meter

Instalace a vzhled

statistika

Program je distribuován prostřednictvím archívu ZIP, jehož velikost činí přibližně dva megabyty. Instalační proces je poměrně rychlý, prvním krokem je volba umístění programu. Následuje nezbytná konfigurace, ať už se jedná o nastavení zúčtovacího dne pro telefonické a internetové připojení, navolení grafického vzezření či definování typu používané konektivity nebo automatického spouštění. Program pochází od českých tvůrců, odpadá tedy potencionální problém se sháněním příslušné lokalizace.

Vzhled programu odpovídá svým vzezřením stylu Windows 95, jednotlivé funkce a informace jsou rozloženy záložkovým způsobem. Změna vzhledu není možná prostřednictvím skinů ani jiným způsobem. V panelu tray je umístěna ikona pro rychlý přístup k jednotlivým nástrojům, nad system tray je možné umístit grafický panel, zobrazující základní informace.

Podrobné informace

brana

Primární funkcí programu je kontrolovat přenesená data, popř. náklady vyložené za telefonické a internetové poplatky, ostatní nástroje jsou spíše doplňkem. Jednotlivé údaje jsou zapisovány do logů, k dispozici jsou podrobné statistiky, vč. grafických výstupů. Aplikace disponuje opravdu rozsáhlým množstvím nastavení pro konfiguraci způsobu zobrazení zmiňovaných výstupů. Veškerá relevantní data (např. množství dat, které může být přeneseno do aktivace FUP) jsou synchronizována s jednotlivými poskytovateli.

Abychom nemuseli pro každou kontrolu otevírat hlavní okno, je připraveno okno plovoucí, pomocí kterého jediným pohledem zjistíme aktuální přenosovou rychlost, množství finančních prostředků nutných k uskutečnění aktuálního spojení, počet odeslaných SMS nebo informaci o nově přijatém emailu. Jak již bylo řečeno výše, veškeré zobrazované informace jsou velice přehledné, většinu z nich lze dále konfigurovat v propracovaném nastavení.

Doplňkové nástroje

nastaveni

Pro větší uživatelský komfort jsou připraveny i některé další nástroje. Vcelku užitečným doplňkem je funkce seřízení času, to proběhne po poklepání na příslušnou ikonu nebo volbou z hlavního menu. K dispozici je i SMS brána, která umožňuje odesílat zprávy prostřednictvím sítě Vodafone a sponzorované brány O2. Pro sledování nově přijaté pošty slouží další z integrovaných nástrojů. Před případnou ztrátou dat chrání funkce zálohování.

Zhodnocení

Základní funkcí programu Connection Meter je sledovat přenesená data a informovat o případných poplatcích za uskutečněné internetové spojení. Informace jsou velice podrobné, nechybí ani jejich přehledné vyobrazení v jednom z grafických formátů či možnost pokročilé konfigurace. K dispozici je i řada podpůrných nástrojů, jako je seřizování času, SMS brána, nebo upozorňování na nově přijaté emaily. K využití všech funkcí je nutné zaplatit licenční poplatek, jeho hodnota však není nikterak závratná, činí 160 Kč bez DPH.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.