Hlavní navigace

DVDStyler - jak vytvořit úvodní nabídku pro vaše DVD?

Ilustrační obrázek: DVDStyler - jak vytvořit úvodní nabídku pro vaše DVD? Ať už chcete dodat profesionální vzezření domácímu videu nebo filmu staženému z internetu pro přehrávání na DVD přehrávači, sáhněte po programu DVDStyler. S jeho pomocí snadným způsobem vytvoříte úvodní i průběžnou nabídku nebo nastavíte délku jednotlivých kapitol.

Zavedení do systému

Program je distribuován prostřednictvím samorozbalujícího se balíčku, jehož velikost činí necelých šest megabytů. Instalační proces proběhne standardním způsobem, po odsouhlasení licenčních podmínek stačí zvolit umístění programu a upravit tvorbu zástupců. Velice potěšující zprávou (vedle té, že je aplikaci možné užívat zdarma) je přítomnost kvalitně zpracované české lokalizace, kterou je možné zvolit již v průběhu instalace.

Nabídka dle našich představ

dvdstyler-pozadi

Dříve než začneme pracovat na grafickém návrhu úvodní nabídky, je nutné zvolit videosoubor, který bude na DVD obsažen. Cestu k němu lze zadat prostřednictvím kategorie Adresáře, DVDStyler podporuje taktéž funkci drag and drop, vybraný soubor lze do patřičného místa jednoduše přetáhnout myší.

Pokud je soubor úspěšně načten, můžeme začít rozvažovat, jak by měla avizovaná nabídka vypadat. Dobrým základem je zvolit graficky povedené, a především tématicky relevantní pozadí. K tomuto se nejlépe hodí fotografie či obrázky, k jejich výběru je možné použít sporadickou galerii programu, v drtivé většině případu však budeme užívat vlastní zdroje.

Veškeré formáty lze do vybraného pole dostat jako v předešlém případě pouhým přetažením, kde je s nimi definováním desítky parametrů možné dále pracovat.

Použití tlačítek, kompilace

dvdstyler-tlacitka

Pokud jsme s výslednou podobou pozadí spokojeni, přichází pravý čas pro vytvoření nadpisů a vložení ovládacích tlačítek. I pro tento případ je připravena galerie základních prvků, nic však nebrání použití zdrojů vlastních. Ke každému z tlačítek můžeme přiřadit akci, která nastane po jeho stisknutí (u jednoduchých nabídek to bude velice pravděpodobně započetí reprodukce).

Stejně tak lze v nastavení upravit rozčlenění jednotlivých kapitol, pokud by nám výchozí, jež pracuje s desetiminutovým intervalem z jakéhokoliv důvodu nepostačovalo. Po dokončení veškerých nastavení je možné přistoupit k samotné kompilaci.

Zde máme v zásadě dvě možnosti (pokud pomineme uložení samotné nabídky bez vztahu k video souboru) : buď celý komplet rovnou vypálíme na fyzické médium, nebo ho pro další použití zkompilujeme do formátu ISO (ten pak můžeme vypálit specializovaným softwarem, který běžně používáme).

V každém z případů je nutné navolit odkládací adresář a zvolit místo, kam bude výsledný soubor uložen. Pokud je naším záměrem vytvořit opravdu složitou nabídku s řadou funkcí, je možné se inspirovat informacemi na webu výrobce či nahlédnout do diskuzních fór široké komunity uživatelů tento program využívajících.

Zhodnocení

DVDStyler je kvalitním nástrojem pro vytvoření nabídky pro náš DVD disk. Při přehrávání ve společnosti tak dané video působí příjemnějším a profesionálnějším dojmem. Práce s programem je díky intuitivnímu způsobu ovládání již od počátku jednoduchá, během testování se choval stabilně a předvídatelně. Jak již bylo řečeno v úvodu, využívat jej můžeme zdarma.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.