Fotografie plně pod kontrolou - Slunečnice.cz

Fotografie plně pod kontrolou

3. 7. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Fotografie plně pod kontrolou Kvalitní programy pro správu fotografií nabízejí kromě samotného prohlížení snímků i možnost jejich pokročilých úprav, kategorizace a přidávají i nějakou zajímavou funkci. To je také případ ACDSee. Co nabízí?

Program ACDSee je uživatelsky přívětivý program, sloužící ke správě, prohlížení a úpravám digitálních fotografií. Umožňuje také přípravu webových fotoalb a prezentací složených z vašich snímků. ACDSee je dostupný ve dvou variantách, přičemž každá z nich je zaměřena na jinou cílovou skupinu uživatelů. Varianta ACDSee 14 je určena běžným uživatelům, hledajícím program se spoustou funkcí pro práci s fotografiemi. Verze ACDSee Pro 5 cílí na profesionální fotografy, jimž přináší pokročilé nástroje pro retuše a úpravy snímků.

Značnou výhodou programu ACDSee je rozsáhlá podpora souborových formátů. Nemusíte se tedy obávat, že by aplikace nezobrazila některý z vašich obrázků či nepřehrála video a zvuk. Z nabízených funkcí musíme zmínit Geotagging nebo možnost prohlížení obrázků ze ZIP archivů bez nutnosti jejich předchozí dekomprese. Potěší i rychlé náhledy obrázků a vkládání tagů. Tvůrci do aplikace zapracovali také funkce pro rychlé online sdílení, tvorbu slideshow či přípravu internetových alb. Z hlediska úprav videa je zajímavá možnost rotace a oříznutí obrazu. Verze ACDSee Pro 5 nabízí, jak bylo zmíněno výše, pokročilé nástroje na úpravu fotografií, které využijí zejména náročnější fotografové. Jedná se především o úpravy v reálném čase s živým náhledem, korekci vinětce, nedestruktivní úpravy snímků, nebo úpravy expozice pomocí křivek.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.