Hrajte hry bez CD a DVD! - Slunečnice.cz

Hrajte hry bez CD a DVD!

11. 9. 2008 - Jáchym Krasek

Ilustrační obrázek: Hrajte hry bez CD a DVD! Podzimní dny přímo svádí k hraní her. Většinou ale každá hra vyžaduje, aby se v mechanice točilo její DVD. Nás tak při hraní neustále otravuje hledání DVD disků a jejich zasouvání či vysouvání z mechaniky. Poradíme vám, jak hrát hry bez DVD disku.

Game Jackal

Game Jackal je malý třímegový pomocník pro vaše hry. S jeho pomocí snadno spustíte hry, které po vás vždy bezdůvodně vyžadují vložené DVD. Tedy nedá se přímo říci, že bezdůvodně, médium je nutné vložit většinou pro ověření „integrity“ nainstalované hry (hra ověřuje, zda nebyla ilegálně zkopírována).

Jak na to?

Game Jackal

Program je samozřejmě nejprve nutné stáhnout a nainstalovat, to zabere sotva pár minut. Po jeho spuštění bohužel zjistíme nemilou věc, je totiž celý v angličtině. Neskládejte však zbraně, náš malý návod vám s jeho obsluhou určitě pomůže. V první řadě se vás program zeptá zda máte, či chcete vytvořit, tzv. „profile key“. Jedná se o číslo, které pak bude nadále označením vašeho profilu (pamatovat si ho samozřejmě nemusíte). Doporučuji jej vytvořit nový.

Nyní si ukážeme klasickou situaci, kdy po nás hra chce DVD, ačkoli ho vlastně vůbec nepotřebuje. Toto DVD však budeme ještě naposledy potřebovat. Klikneme v programu na položku „create profile“ a určíme mechaniku, ze kterou má pak program pro hru simulovat (pokud jich máte víc, vyberte tu, co nejčastěji používáte). Na další obrazovce vybereme hru, kterou chceme hrát. Pokud tam není, nevadí, vybereme položku „automatic“ a pokračujeme dále.

Tvorba profilu

Game Jackal

V další obrazovce zadáme název profilu (resp. hry) a pokračujeme. Nyní po nás program Game Jackal žádá, abychom zadali cestu k souboru, jímž hru spouštíme. Dalším kliknutím na tlačítko next pokračujeme. Následně po nás program chce vložení onoho média s hrou. To uděláme a už se jen „proklikáváme“. Je zde sice ale i několik dalších voleb, ty však nebudeme většinou potřebovat.

Game Jackal

Tak a je to. Máme vytvořený profil, ten je ihned po vytvoření aktivován, takže stačí vyndat DVD z mechaniky a hrát vesele bez něho. Program Game Jackal Pro nabízí i různé volby nastavení, ty ale pro nás nejsou příliš podstatné, není nutné nic měnit. Pouze vždy, když měníte hru, změníte také profil pro tuto hru, je tedy nutné pro každou hru vytvořit vlastní profil. Pokud tedy investujete trochu času, ušetříte si ho pak tím, že nebudete muset hledat žádné DVD.

Správná volba?

Game Jackal Pro má i své stinné stránky, tím je bohužel fakt, že pro každou hru je nutné mít vlastní profil, nelze mít jeden pro všechny hry. Je tedy nutné nejdříve profily pro vybrané hry nastavit a pak teprve hrát. Druhou stinnou stránkou je to, že program není v českém jazyce, a tak si srdce našich hráčů bude získávat dosti obtížně. Dalším a již posledním negativem je to, že program je placený a jeho cena se blíží 700 Kč. Ale jak jsem říkal, to, co program umí, umí na výbornou. Záleží tedy na vás, zda dáte přednost přehrabování DVD či zvolíte program Game Jackal Pro, který nemá na softwarovém poli doposud žádnou konkurenci.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.