Hlavní navigace

Jak lze bez DVD mechaniky nainstalovat Windows 7?

Ilustrační obrázek: Jak lze bez DVD mechaniky nainstalovat Windows 7? Zejména pro majitele netbooků bez integrované optické mechaniky je instalace operačního systému Windows 7 z DVD disku neřešitelným úkolem. Tento problém za vás vyřeší speciální utilita.

Windows 7 USB/DVD Download Tool

Nástroj, který umožňuje zkopírování .iso obrazu instalačního DVD disku s operačním systémem Windows 7 na USB flash disk, nese název Windows 7 USB/DVD Download Tool. Tato utilita dokáže obsah originálního DVD zkopírovat tak, že z kopie obrazu uložené na USB flash disku je následně možné při startu netbooku nabootovat a spustit instalaci Windows 7. Tento postup je samozřejmě zcela legální.

Z USB disku je možné Windows 7 nainstalovat jak na počítač, který již obsahuje předchozí verzi Windows, tak i na zařízení, které doposud žádný operační systém neobsahuje. Aby bylo možné Windows 7 na netbook z USB flash disku bez systému nainstalovat, pak je potřeba, aby vaše zařízení podporovalo bootování z USB disku. Pro vytvoření kopie je pak potřebný flash disk s kapacitou minimálně 4 GB.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.