Jak převést tištěné dokumenty do počítače? - Slunečnice.cz

Jak převést tištěné dokumenty do počítače?

9. 5. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Jak převést tištěné dokumenty do počítače? Máte velké množství tištěných dokumentů, s nimiž potřebujete pracovat digitálně? Pak použijte program ABBYY FineReader.

ABBYY FineReader je univerzální nástroj, který vám umožní snadnou konverzi tištěných dokumentů do digitální podoby. Při převodu je přitom zachována konzistence celého dokumentu a lze s ním tedy pracovat jako s celkem. Program dokáže převzít kompletní strukturu skenovaného dokumentu včetně použitého fontu, řádkování, číslování stránek, apod. Správně jsou v naskenovaném dokumentu rozvrženy také obrázky a ostatní grafika. Zdrojem pro ucelený digitální dokument, vycházející z papírové předlohy, může být naskenovaná předloha, snímek z digitálního fotoaparátu nebo z fotografie z mobilního telefonu. Bez ohledu na druh předlohy je program schopen rozpoznat text, přičemž automaticky zohledňuje jazyk, v němž byl tento text napsán.

Program úzce spolupracuje s aplikacemi Microsoft Office Word a Excel a s textovým editorem OpenOffice.org Writer. Z prostředí aplikací Word či Excel je pak navíc možné přímo spustit převod tištěných dokumentů do digitální podoby. ABBYY FineReader si poradí dokonce i s uložením naskenovaných dat do PDF formátu.

ABBYY FineReader je nabízený ve verzích Home Edition a Professional Edition. Prvně jmenovaná je určená pro domácí a pro nekomerční použití. Professional Edition je pak poskytována k pracovním účelům.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.