Jak si poradit se zdražováním nafty a benzinu? - Slunečnice.cz

Jak si poradit se zdražováním nafty a benzinu?

31. 1. 2012 -

Také jste nedávno platili za naftu na dálnici 38,90 Kč? A bylo to během služební cesty za zákazníkem? Pravděpodobně vás to vyvedlo z míry. Máme pro vás jednoduché řešení.

Jednoduché řešení, kdy zůstanete v teple kanceláře, neutrácíte za naftu a spojíte se se zákazníkem přes počítač.

MS_Videokonference se sdílením prezentace

Obrázek 1.: Videokonference se sdílením prezentace

Spojit se přes počítač mnohdy nestačí – na e-mail zákazník nemusí reagovat a osobní kontakt je osobní kontakt. Je však možné vyzkoušet videokonferenci, kde se všichni navzájem vidíte a slyšíte, píšete si současně na plochu, sdílíte obrázky, ukazujete si aplikaci na počítači – zkrátka jako kdybyste byli v jedné místnosti.

MS_Videokonferenční sdílení plochy PC

Obrázek 2.: Videokonferenční sdílení plochy PC, programu, prezentace, tabule a hlasování

Běžné veřejné chatovací systémy Skype, ICQ nebo Messenger nejsou ale pro videokonference úplně dostačující – zákazník je nemá nainstalované nebo s nimi neumí zacházet. Jsou použitelné jen pro videohovory mezi dvěma lidmi, konferenci o více lidech s nimi neuděláte. Také sdílení plochy počítače, aplikace či plochy na kreslení není k dispozici buď vůbec, nebo se s ním nepohodlně zachází. A navíc v některých firmách používání aplikací Skype, ICQ nebo Messenger správci IT technicky zabraňují, protože zaměstnanci tráví čas klábosením na chatu místo práce.

Doporučujeme proto použít profesionální řešení Microsoft Office 365, v jehož rámci se nabízí videokonferenční aplikace Lync, kterou jednoduše nainstalujete na své PC. Je integrována s aplikací Outlook, což umožní naplánovat v kalendáři Outlooku schůzku se zákazníkem.

MS_Plánování tzv. online schůzky

Obrázek 3.: Plánování tzv. online schůzky v kalendáři Outlooku

V těle této e-mailové pozvánky nalezne zákazník odkaz, na který když klikne, rozběhne se na jeho PC webová verze aplikace Lync (Lync Web App) v internetovém prohlížeči – nemusí si tedy nic instalovat. Je opravdu jednoduchá, takže se zákazník nemusí nic učit, jen ji intuitivně používá. Podívejte se na videa s ukázkou používání Lync ve firmě. Lync je sice řešení za peníze, platí se měsíčně 1,75 € (cca 44 Kč), ale to je naprosto nepatrná částka ve srovnání s výdaji za naftu.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.