Je váš pevný disk stále v dobré kondici? - Slunečnice.cz

Je váš pevný disk stále v dobré kondici?

19. 12. 2011 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Je váš pevný disk stále v dobré kondici? Data uložená na pevném disku jsou pro mnohé uživatele daleko cennější než samotný počítač. Při jeho poruše může dojít během okamžiku k nenávratné ztrátě cenných dokumentů, fotografií či videí. Lze zjistit, zda pevný disk pracuje správně?

Současné pevné disky v drtivé většině případů podporují technologii S.M.A.R.T. Ta je užitečná tím, že nabízí možnost průběžného sledování stavu pevného disku. Uživatelé pak mohou pomocí specializovaných aplikací na základě výsledků S.M.A.R.T. analýzy odhalit blížící se nebezpečí, které by mohlo vyústit až ve ztrátu důležitých dat. Jednou z aplikací, které dokáží zjistit aktuální stav pevného disku, je i CrystalDiskInfo.

CrystalDiskInfo je nástroj, který pracuje se S.M.A.R.T. analýzou a vyhodnocuje její výsledky. Uživateli následně na základě zjištěných údajů sdělí pravděpodobnou životnost pevného disku a ohodnotí jeho stav. Lidé tak mohou snadno získat přehled o přibližné spolehlivosti paměťového zařízení, které se nachází v útrobách jejich počítače. Díky tomu lze včas zareagovat a důležitá data zálohovat na jiné úložiště. Naměřené hodnoty lze následně sledovat v přehledných grafech, které aplikace vytváří. Zmíněný nástroj navíc dokáže zobrazit i údaje z teplotních senzorů pevných disků a obsahuje funkce pro řízení jejich výkonnosti.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.