Jednoduché dělení souborů - Slunečnice.cz

Jednoduché dělení souborů

13. 7. 2009 - Pavel Pančocha

Ilustrační obrázek: Jednoduché dělení souborů Hledáte nástroj vhodný pro rozdělení velkých souborů na zadaný počet menších částí? Pak využijte služeb programu The Ultimate Splitter, který si s dělením dat hravě poradí. Opětovné spojení souborů je navíc možné i bez jeho použití.

Určitě se vám již někdy stalo, že jste potřebovali rozdělit velký soubor, například video z dovolené, který byste jinak nemohli kvůli jeho velikosti celý nahrát na flash disk, poslat emailem, uploadovat na server, apod. V takovém případě můžete například buď využít služeb známého programu WinRAR, nebo za tímto účelem používat nástroj The Ultimate Splitter, který je dostupný zcela zdarma. Výhodou jeho použití je navíc skutečnost, že k opětovnému spojení jednotlivých částí souboru jej již nebudete vůbec potřebovat. Lze tak data „scelit“ prakticky na jakémkoliv počítači.

Okno apliakce

Program The Ultimate Splitter je velice jednoduchý. S instalací nejsou žádné problémy, v jejím průběhu jde vše snadno a nikde na vás nečekají žádné zádrhely. Malý problém však může nastat při prvním spuštění aplikace, pokud nemáte v počítači nainstalováno také prostředí pro Javu. Ovšem po kliknutí na tlačítko „OK“ dojde ke spuštění prohlížeče a přesměrování na stránku s downloadem příslušné verze. Po nainstalování dojde ihned k zobrazení okna programu. V něm není nutné žádné zdlouhavé nastavování, dokonce ani není možné. Jediné, co je pro rozdělení souboru potřeba udělat, je určit zdrojový soubor, výstupní složku a rozmyslet si na kolik dílů chceme soubor rozdělit. Poté stačí stisknout tlačítko „Split“ (rozdělit) a chvíli počkat.

Dělení souboru

Vznikne několik souborů (podle toho kolik jste požadovali částí) s koncovkou *.part a jeden soubor s koncovkou *.bat. Ke vzájemnému spojení jednotlivých částí dohromady jsou samozřejmě potřeba všechny soubory, hlavní je pak ten s koncovkou .bat. Po jeho spuštění se objeví příkazový řádek, ve kterém však neuvidíte aktuální průběh, jak se jednotlivé části spojují do jednoho celistvého souboru. Hlavně tento příkazový řádek nezavírejte, sice vás nebude nijak varovat, ale soubory tím můžete znehodnotit. Doba spojování souborů je o něco větší, než při dělení.

Chcete dělit soubory a dávat je opět dohromady bez použití jiného programu? The Ultimate Splitter je v takovém případě vhodnou volbou. Navíc je dostupný zcela zdarma i pro komerční použití.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.