Hlavní navigace

Křišťálová Lupa zná své vítěze

Druhý ročník ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu byl úspěšně zakončen. Vyhlášení výsledků hlasování čtenářů a odborné poroty proběhlo za účasti mnoha významných osobností českého Internetu i veřejného dění.Podívejme se proto, kdo si prestižní ocenění letos odnesl.

V kategorii E-shop zvítězil obchod CzechComputer.cz. Za ním se umístila prodejna Alza.cz

Jako nejlepší Webhoster byl zvolen server Webzdarma.cz. Těsně jej následuje projekt IC.cz. Na třetím místě se umístil Webgarden.cz.

Mezi weby veřejné správy kraloval portál Justice.cz. Druhé místo ukořistil web Czech.cz. Bronzová příčka patří stránkám Portal.gov.cz (Portál veřejné správy).

Konkurenční boj mezi firemními weby vyhrál pro tento rok mobilní operátor Vodafone. Na stříbrné pozici se umístil další provozovatel mobilní sítě, společnost T-mobile. Za T-Mobilem se umístila společnost Student Agency.

Na poli freemailových služeb obsadily první tři příčky Email.seznam.cz, Gmail.com a Email.centrum.cz.

Mezi vyhledávači kraloval Google a vrátil tak Seznamu porážku, jež utrpěl v kategorii freemailů. Za Googlem a Seznamem se umístilo Centrum.cz.

Kategorii Obecné zpravodajství ovládl iDnes.cz, následovaný serverem Novinky.cz.

Specializované zpravodajství pak vyhrál projekt Rodina.cz

Mezi osobnostmi se hrdinou večera stal Ivo Lukačovič, muž neodmyslitelně spojený se Seznamem. Tento průkopník českého Internetu vyhrál kategorii Osobnost a zároveň se jeho deníček umístil na první příčce mezi Blogy.

Anticenu si pro letošní rok odnesl projekt Peprnet.cz.

Kompletní pořadí a reportáž z předávání naleznete v článku na serveru Lupa.cz

Zdroj: Lupa.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.