Krteček, který posílá snadno a rychle SMS zdarma - Slunečnice.cz

Krteček, který posílá snadno a rychle SMS zdarma

6. 11. 2008 - Vojtěch Král

Ilustrační obrázek: Krteček, který posílá snadno a rychle SMS zdarma Posíláte rádi krátké textové zprávy a chtěli byste ušetřit své finanční prostředky? Nebo naopak oceňujete komfort při psaní SMS prostřednictvím klávesnice počítače? Pak využijte služeb programu Krteček, který vám toto všechno nabídne.

O Krtečkovi

Jak se již z nadpisu dozvíme, program Krteček slouží k odesílání SMS zpráv. Je koncipován tak, aby i obyčejný, méně zkušený uživatel neměl s jeho ovládáním žádné problémy. Program je tedy schopen odesílat SMS zprávy přes webové SMS brány mobilních operátorů. Zdarma můžete krátké textové zprávy zaslat do sítě O2, Vodafone a dokonce i do T-Mobile. Delší zprávy program automaticky rozděluje do více SMSek a ani s interpunkcí nemá sebemenší problémy. Samozřejmostí je také tvorba jednotlivých profilů uživatelů, tvorba skupin a vložení automatického podpisu.

Začínáme s programem

Program Krteček je možno stahovat přímo ze Slunečnice.cz. Krteček je relativně malá aplikace (má pouhých 5 MB) a lze jej nainstalovat na jakékoliv PC s operačním systémem Windows XP či Windows Vista. Jeho nároky na paměť patří mezi malé, takže bez problémů může běžet v tray-liště třeba celý den.

Prostředí aplikace

Odeslání zprávy

Pojďme se ale již podívat na jeho softwarovou vybavenost a využití. Hned při prvním spuštění programu nás přivítá jednoduché okénko, ve kterém si vytvoříme vlastní profil (klidně i bez hesla) a potvrzením se dostáváme do hlavního okna programu. Nejdříve bychom asi začali pravou polovinou programu (pokud se nezobrazuje, pak použijeme tlačítko šipek pro jeho zobrazeni) a tam si najdeme záložku nazvanou „Kontakty“, která by měla být implicitně otevřena. Zde si již můžeme pomocí tlačítek „Přidat, Upravit, Smazat a Smaž vše“ editovat svůj seznam kontaktů. Určitě zde budeme začínat tlačítkem „Přidat“, které nás zavede k další jednoduché tabulce, v níž pouze vyplníme osobní údaje příjemce a zvolíme způsob odeslání zprávy, nebo-li určíme, jakou mobilní síť má náš adresát. Je zde na výběr několik bran a pro možnost bezplatného odesílání SMS zpráv je potřeba hledat Free bránu. Takovéto brány jsou zde celkem tři: na naše tři největší tuzemské mobilní operátory. Pro O2 zvolíme způsob odesílání O2 Free, pro Vodafone zvolíme Vodafone Free a pro T-Mobile zvolíme Tzones Free.

Odesíláme SMS

Přidání kontaktu

Výběrem způsobu odeslání a vyplněním údajů o příjemci se dostáváme zpět do hlavní nabídky. Nově zadaný kontakt by tak již měl být napsán pod svou přezdívkou v seznamu kontaktů. Nyní stačí 2 x kliknout levým tlačítkem myši na jméno příjemce v kontaktu a automaticky se nám vyplní levá horní tabulka s číslem a přezdívkou příjemce. Tyto údaje si zde můžeme narychlo zkontrolovat (především číslo) a již můžeme psát zprávu do bílého prázdného pole.

Přidání podpisu

Program nás automaticky upozorní změnou barvy v okamžiku, kdy dojde k rozdělení zprávy do více částí a informační tabulka pod textem zprávy průběžně informuje, kolik znaků je již napsáno a na kolik částí se naše zpráva rozdělí. Vedle této informační tabulky nalezneme podpisovou tabulku, do které pomocí nevýrazného tlačítka „+“ můžeme vložit vlastní podpis, naše telefonní číslo a případně i e-mail, aby příjemce věděl, od koho tato zpráva přichází. Do sítě O2 a Vodafone se zpráva odešle ihned po stisknutí tlačítka „Odeslat SMS“ Při odesílání textovky do sítě T-Mobile se nám objeví okno, ze kterého musíme opsat kód pro poslání SMS.

Ze záložek na pravé straně programu ještě využijeme položku „Fronta zpráv“, ve které vidíme, které zprávy už jsou, resp. nejsou odeslány, a záložku „Odesláno“, kde nalezneme výpis i text všech SMS zpráv, které jsme v tomto profilu odeslali.

Šikovný pomocník?

Program Krteček disponuje také možnostmi nastavení barev a chování programu, spouštění aplikace se systémem a další, které nalezneme v ovládání programu. Krteček je koncipován jednoduše a za dobu jeho používání jsem neobjevil žádnou chybu v jeho fungování. Mohu ho proto doporučit všem, kdo chtějí ušetřit něco málo peněz za SMS zprávy.

 

Alternativa:

DreamCom SE

Snadno ovladatelný program na odesílání SMS zpráv z Internetu. Umožňuje posílat SMS přes jakoukoliv sms bránu v ČR i zahraničí nebo připojený mobilní telefon. Můžete psát libovolně dlouhé zprávy, ty jsou automaticky rozděleny, očíslovány (1/5) a poslány postupně za sebou. Všechny zprávy jsou archivovány a můžete je kdykoliv upravit a poslat znovu. Program je možno používat offline, napsat zprávy do fronty a po připojení je odeslat. Zprávu je možno odeslat až ve vámi určený čas. DreamCom SE navíc automaticky odešle zprávu, která je ve frontě, jakmile jste online. Program nabízí též možnost odeslat SMS několika adresátům najednou (hromadné zprávy). Má skinovatelné uživatelské rozhraní. Import adresáře přímo z mobilního telefonu.

Recenzi programu DreamCom SE si můžete přečíst v našem starším článku.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.