Hlavní navigace

Kvalitní prohlížení a úprava fotek

Ilustrační obrázek: Kvalitní prohlížení a úprava fotek Existuje velké množství programů, které umožňují prohlížení obrázků a digitálních fotografií. Jedním z propracovaných programů tohoto druhu, který vám umožní také základní úpravy, je IrfanView.

Pokud hledáte funkčně kvalitně vybavenou aplikaci pro prohlížení a editaci obrázků, pak sáhněte po programu IrfanView. Ten podporuje prakticky všechny dnes běžně používané obrazové formáty a umožní vám také přehrávání video sekvencí a hudebních záznamů pořízených například prostřednictvím vašeho fotoaparátu. Jedná se tak o zcela univerzální nástroj pro sledování tohoto multimediálního obsahu. IrfanView disponuje celou řadou pokročilých funkcí, které vám umožní nejen prohlížení fotografií, ale také jejich konverzi, optimalizaci, nebo dávkové zpracování. Program podporuje také rozhraní Twain, díky čemuž jej lze využít pro zpracování obrázků zachycených prostřednictvím skeneru. Samozřejmostí je pak tisk vašich fotografií v nejvyšší kvalitě.

IrfanView nabízí široké možnosti při prohlížení fotografií v režimu slideshow. Můžete si zvolit například dobu zobrazení jednotlivých snímků, způsob prolínání fotek, nebo si nechat sérii fotografií vypálit na CD. Program nabízí i možnost úpravy obrázků. K tomuto účelu je vybaven celou řadou užitečných nástrojů. Těšit se můžete například na otáčení a převracení snímků, změny jejich barev, převodu do odstínů šedé, redukci červených očí, nebo na ořez fotek. Pokud by vám některá z funkcí v programu přeci jen chyběla, pak si ji můžete doplnit pomocí široké palety doplňků.

Program IrfanView je dostupný pro domácí a nekomerční použití zdarma, pokud jej však budete chtít použít v rámci podnikání, pak za něj budete muset autorovi zaplatit přijatelný finanční obnos.

IrfanView

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.