Hlavní navigace

Maxthon: Internet Explorer na steroidech

Maxthon je mocná nadstavba webového prohlížeče Internet Explorer, která kromě obligátního tabbed browsingu přináší i mnoho dalších inovací a funkcí známých od konkurence. Co nabízí?

Nejnovější beta verze internetového prohlížeče Maxthon se soustřeďuje především na optimalizaci webového frameworku a zlepšení výkonu, novinky jako takové bychom zde hledali marně. Pokud jde o jádro programu, tak byly opraveny některé chyby způsobované frameworkem 2.5.1, navíc byl dle programátorů i povšechně zvýšen výkon. Byl opraven bug týkající se scrollbaru částečně mimo okno a opraveny zádrhely související s blikáním ve Windows Vista a Windows 7. Tím ale opravy ještě nekončí – také funkce File Sniffer a RSS by nyní měly fungovat i tehdy, když není aktivní Text Filter. A někoho by možná snad mohlo ještě zajímat i to, že zoomování na stránkách lze nyní použít i bez jejich kompletního načtení. Další opravy zde.

Co je Maxthon?

Jedná se o rychlý skinovatelný internetový prohlížeč (dříve MyIE2) využívající jádro Internet Exploreru od Microsoftu. Umožňuje zobrazení více webových stránek v jednom okně pomocí „tabů“, nabízí rozšíření pomoci plug-inů, omezení pop-up oken atd. Nové verze dokáží s použítím Mozilla ActiveX Control zobrazovat stránky vykreslovacím jádrem Gecko.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.