Hlavní navigace

Měření internetového připojení s velkým množstvím dalších funkcí

Ilustrační obrázek: Měření internetového připojení s velkým množstvím dalších funkcí Hledáte univerzální program, který vám poskytne detailní informace a statistiky o vašem internetovém připojení, sleduje jeho cenu a hlídá pokusy o podvodné přesměrování? Vyzkoušejte Connection Meter, nabízející i mnoho dalších užitečných funkcí.

Program Connection Meter je všestranný nástroj pro sledování síťového provozu, který určitě stojí za povšimnutí. Dokáže totiž nejen sledovat vaše připojení k internetu, podávat o něm detailní informace a vytvářet přehledné statistiky, ale umí také například kontrolovat cenu vašeho připojení nebo překročení limitů FUP. Connection Meter je určen jak pro pevné připojení k internetu (např. ADSL, VDSL lan, kabelová televize), tak i pro vytáčené a mobilní připojení (modem, WiFi, GPRS, EDGE, CDMA, apod.). Program navíc také dokáže ohlídat, zda se podvodný web nesnaží přesměrovat vaše mobilní GPRS a EDGE připojení na čísla se zvýšenou tarifikací.

Mnozí uživatelé jistě ocení i další šikovné služby programu. Patří mezi ně bezplatné posílání SMS zpráv (včetně časovaných SMS) do sítí českých mobilních operátorů, kontrolování elektronické pošty, zobrazení kalendáře s informacemi o svátcích, nebo možnost tvorby adresáře s upozorněním na narozeniny zadaných osob. Mezi zajímavé prvky programu pak lze bezesporu řadit i atomově přesné hodiny, převodník jednotek a měn, generátor hesel s hodnocením jejich síly a možností následného bezpečného uložení, nebo funkce pro sledování zátěže procesoru, stavu baterie, či volného místa na pevných discích.

Program Connection Meter vám prozradí také podrobnosti o stavu a úrovni WiFi signálu. Zajímavá je i funkce pro vzdálené sledování počítače (dozvíte se například informace o aktivních oknech, otevřených internetových stránkách, apod). Někteří uživatelé využijí též měření celé sítě. Nejrůznějších funkcí tedy nabízí Connection Meter opravdu mnoho.

Connection Meter

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.