Hlavní navigace

Nové AVG 8.0 předpovídá budoucnost. Revoluce v ochraně uživatelů?

Ilustrační obrázek: Nové AVG 8.0 předpovídá budoucnost. Revoluce v ochraně uživatelů? Zamezit infikování počítače ještě předtím než otevřete nebezpečnou stránku? Sci-fi? Žhavá novinka, AVG Internet Security 8, se tváří, že to dokáže levou zadní. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Dlouho očekávaná verze AVG 8.0 od AVG Technologies chce porazit svou konkurenci především díky nástrojům, které do značné míry dokáží předcházet krokům, které by mohly snadno vést k závažnému nakažení uživatelova počítače díky stále častěji číhajícímu nebezpečnému softwaru na síti sítí. Níže jsou přiblíženy některé vychytávky, které se mají postarat o to, abyste mohli klidně spát.

Bezpečné vyhledávání

avg80-hodnoceni

Vyhledáváme my, vyhledávají naše děti, vyhledávají senioři. Bohužel ne všechny odkazy vedou do poklidných luhů a hájů, některé vás mohou dostat na místa, na kterých byste se zřejmě ani trochu nechtěli objevit. Nové AVG v reálném čase zanalyzuje výsledky vyhledávání prostřednictvím služeb Google, Yahoo a MSN a ke každému z nich přidá hodnocení jeho bezpečnosti. Je pak už jenom na vás, zda daným směrem vykročíte.

Kontrola stránek před jejím otevřením

Mnozí tvůrci webových stránek nemají čistou duši jako Dostojevského Idiot a namísto kvalitního obsahu vám nabídnou spíše odcizení osobních údajů nebo některou z obdobně příjemných kratochvílí. Nezáleží na tom, zda URL adresu vypíšete ručně, nebo ji vyberete ze seznamu oblíbených položek. Funkce Web Shield okamžitě prozkoumá veškerý obsah stránky, kterou se chystáte navštívit a pokud nalezne byť nepatrné nebezpečí, dá vám vědět.

ICQ již nepošle váš systém k zemi

Všichni to dobře známe, ať už emailem či prostřednictvím komunikačního klienta nám přijde od známého odkaz na obsah, který nás zaručeně dostane. Někdy bohužel nedostane nás do dlouhotrvající záplavy smíchu či nefalšovaného údivu, ale spíše značným způsobem poškodí stabilitu našeho operačního systému. S funkcí Link Scan nezáleží, kde se hypertextový odkaz nachází, nové AVG ho pro vaše bezpečí automaticky prověří.

Ještě než začnete instalovat…

avg80-nastroje

Nabídka volně stažitelných aplikací je neustále rozšiřována, zdaleka ne všechny programy jsou tak důvěryhodné, jak se tváří. AVG 8.0 prověří bezpečnost instalačních souborů, dokumentů Microsoft Office, obrázků, videí či celou řadu jiného obsahu ještě předtím, než jej otevřete.

Veškeré funkce v jediném okně

Vývojáři nové verze si dali záležet, abychom měli při využívání AVG 8.0 maximální pohodlí. K veškerým dobře známým součástem: Anti-virus, Anti-spyware, Anti-Rootkit, Anti-Spam atd. získáme přístup z jediného okna, které, jako ostatně celá aplikace, graficky příjemným způsobem prokouklo.

A co si myslíte vy?

Na první pohled vypadá vše maximálně pozitivně. Není ale někde zakopaný pes? Měli jste při používání nové verze legendárního produktu nějaké potíže? Nenechte v tom ostatní uživatele a napište své zkušenosti do diskuse pod článkem.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.