Obarvěte černobílé fotografie - Slunečnice.cz

Obarvěte černobílé fotografie

29. 6. 2011 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Obarvěte černobílé fotografie Máte doma historické černobílé fotografie a je vám líto, že si nemůžete prohlédnout, jak by tyto snímky vypadaly v barevném provedení? Pak je zkuste obarvit za pomoci profesionálních nástrojů.

Coloriage

Coloriage

Program Coloriage je profesionální nástroj, jenž slouží ke snadnému obarvení (kolorování) černobílých fotografií. Program podporuje grafické formáty JPG, BMP, PNG a TIFF. Za pomoci štětce a palety barev, která je přehledně členěna do kategorií (ústa, oči, vlasy, pozadí,apod.) lze obarvit jakoukoliv černobílou fotografii. Za pomoci štětce stačí správně obtáhnout hranice objektů a určit tak jednotlivé barevné části. Program Coloriage naštěstí poměrně dobře hranice objektů automaticky rozpoznává, tudíž vám práci trochu usnadňuje. Program může pracovat buď samostatně, nebo jako plug-in do grafického editoru Adobe Photoshop či Photoshop Elements a dalších programů.

Recolored

Recolored

Nástroj Recolored je dalším programem, který se specializuje na obarvování černobílých fotografií. Program využívá automatické detekce okrajů, ale jejich pozici lze snadno upřesnit obtažením. Kromě klasických barev program nabízí již předdefinované barevné odstíny lidských vlasů, pokožky nebo očí, barevné odstíny pro přírodní materiály a další. Rychlost a kvalitu detekce okrajů lze jednoduše nastavit. Upravené fotografie lze uložit do formátů JPEG, PNG, BMP nebo RCL.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.