Odstraňte ochranu u zamčených PDF dokumentů - Slunečnice.cz

Odstraňte ochranu u zamčených PDF dokumentů

6. 9. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Odstraňte ochranu u zamčených PDF dokumentů Formát PDF je velmi propracovaný a mimo jiné umožňuje také ochranu obsahu dokumentů před jeho kopírováním či tiskem. Specializovaný nástroj však dokáže ochranné prvky odstranit.

S dokumenty uloženými ve formátu PDF se setkáváme prakticky neustále. Tento formát se stal jakýmsi standardem pro distribuci informací v digitální podobě. U PDF dokumentů lze aplikovat různé ochranné prvky a zajistit tak, že obsah celého vašeho díla (nebo jeho částí) bude dostupný pouze k prohlížení, nikoliv k dalšímu volnému užití či dodatečným úpravám prostřednictvím kopírování nebo tisku. Pokud však skutečně potřebujete informace obsažené v takto uzamčeném dokumentu vytisknout či dodatečně upravit, můžete se obrátit na specializované programy, které vám chráněný obsah jednoduše zpřístupní. Jedním z těchto nástrojů je také A-PDF Restrictions Remover. Ten se specializuje na tisk chráněných dokumentů a jejich dodatečné úpravy. Současně nabízí i možnost vykopírování textů a obrázků k dalšímu užití. Potíže mu přitom nečiní ani dokumenty chráněné heslem.

Funkce programu A-PDF Restrictions Remover jsou dostupné přímo z kontextové nabídky Windows. Jeho použití je tak velice rychlé a intuitivní. Při odstraňování aplikované ochrany si může uživatel vybrat, zda chce pouze deaktivovat ochranné prvky, nebo současně uložit odemčenou kopii souboru na pevný disk počítače.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.