Hlavní navigace

Papírové dokumenty převeďte do digitální podoby

Ilustrační obrázek: Papírové dokumenty převeďte do digitální podoby Potřebujete upravovat vaše tištěné dokumenty a pracovat s nimi v digitální podobě? Pak si je můžete nechat snadno převést pomocí programu ABBYY FineReader.

Pokud často pracujete s vašimi papírovými dokumenty a potřebujete je převést do digitální podoby, pak se neobejdete bez kvalitního softwaru pro optické rozpoznávání textů a obrázků. Tím je program ABBYY FineReader, který dokáže převádět dokumenty do digitální podoby jako celek. Zachovává přitom strukturu skenovaného dokumentu, včetně použitých typů písem, stylů, čísel stránek nebo obrázků a ostatních grafických prvků. Program je schopen rozeznat text jak z naskenovaných snímků, tak i z fotografií pořízených klasickým fotoaparátem či mobilním telefonem. Příjemné je i to, že aplikace automaticky zjišťuje jazyk, ve kterém byl zachycený text vytvořen.

Předností programu ABBYY FineReader je možnost začít s konvertovanými daty ihned po jejich naskenování pracovat v aplikacích Microsoft Office Word a Excel (ve verzích 2007 a 2010), nebo v OpenOffice.org Writer. Převod tištěných dokumentů do digitální podoby můžete navíc rychle spustit právě přímo z Wordu či Excelu. Velice užitečná je také konverze do PDF formátu, v němž je následně možné vyhledávat. Takto vytvořený PDF dokument se pak sice na první pohled tváří jako obrázková publikace, avšak je možné v něm stále snadno vyhledávat požadovaný text.

Program ABBYY FineReader je dostupný ve dvou variantách. Verze Home Edition je určena pro domácí a pro nekomerční použití. Pokud byste chtěli tento program používat k pracovním záležitostem, pak sáhněte po verzi Professional Edition.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.