Pohodlná synchronizace vašich dat - Slunečnice.cz

Pohodlná synchronizace vašich dat

24. 7. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Pohodlná synchronizace vašich dat Pracujete na více zařízeních a potřebujete mít neustálý přístup ke všem svým souborům? Řešení nabízí program Allway Sync, umožňující snadnou synchronizaci souborů a složek na různých zařízeních.

Každý, kdo pracuje střídavě v kanceláři, na cestách či z domova a využívá přitom více zařízení, již jistě narazil na potřebu mít u sebe neustále aktuální verzi všech dokumentů a ostatních souborů. Abyste se vyhnuli situaci, kdy si zapomenete vzít s sebou na cesty poslední úpravy důležitého dokumentu, můžete využít automatickou synchronizaci souborů a složek. Tu nabízí užitečný program Allway Sync, synchronizující data na lokálním počítači, v síti nebo na výměnných médiích. Hlavní výhodou při jeho používání je zachování struktury přenášených dat. To znamená, že i když máte soubory uloženy v mnoha vnořených adresářích, na všech zařízeních je vždy po synchronizaci naleznete na totožném místě. Nebudou vás tak již trápit duplicitně uložené či naopak chybějící soubory.

Aby nedošlo v průběhu synchronizace ke ztrátě důležitých souborů, program nejdříve analyzuje rozdíly mezi jednotlivými zařízeními a ty uživateli předloží k náhledu. Můžete si tedy snadno ověřit, že samotná synchronizace proběhne v pořádku. Následně na pokyn uživatele dojde k samotnému přenosu vašich souborů a složek. Zajímavou funkcí programu Allway Sync je možnost vyloučit vybrané soubory ze synchronizace. Je taktéž možné určit, jakým způsobem mají být data synchronizována, tj. zda obousměrně, nebo pouze z jednoho zařízení do druhého.

Pokud budete využívat programAllway Sync pouze pro soukromé či nekomerční účely, pak za něj nebudete muset autorům zaplatit ani korunu. Uživatelé, kteří jej budou používat k práci, si pak musí zakoupit placenou verzi tohoto programu.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.