Složte ze svých fotografií okouzlující panorama - Slunečnice.cz

Složte ze svých fotografií okouzlující panorama

17. 5. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Složte ze svých fotografií okouzlující panorama Doba dovolených se pomalu blíží a je tedy na čase podívat se po nějakém šikovném programu, který vám pomůže s přípravou širokoúhlých záběrů složených z několika vzájemně navazujících fotografií.

Pokud rádi fotografujete krajinu či architekturu, pak se můžete dostat do situace, kdy se vám celá scenérie nevejde na jednu fotografii a pro její zachycení tak budete muset pořídit více snímků. Ty je pak možné následně spojit v počítači do jednoho uceleného panoramatu. S jeho přípravou vám pomůže celá řada programů, jakými jsou například Autopano Pro, Autostitch, Microsoft Image Composite Editor, nebo The Panorama Factory. Co nabízí posledně jmenovaný nástroj?

The Panorama Factory umožňuje složení panoramat z fotografií či naskenovaných obrázků. Nabízí přitom pokročilé možnosti práce s vašimi fotografiemi. Programu navíc nečiní potíže ani běžné nedostatky fotografií, jakými jsou soudkovitost, vinětace nebo rozdílná světlost snímků. The Panorama Factory umožňuje vytvoření buď klasických panoramatických fotek, nebo přípravu snímků ve VR formátu, používaném při komponování sférické či cylindrické projekce.

The Panorama Factory

Foto: panoramafactory.com

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.