Snadná správa digitálních fotografií a jejich úpravy - Slunečnice.cz

Snadná správa digitálních fotografií a jejich úpravy

13. 10. 2010 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Snadná správa digitálních fotografií a jejich úpravy Existuje mnoho kvalitních nástrojů, které slouží k prohlížení, kategorizaci a úpravám digitálních fotografií. Jedním z nich je také program Zoner Photo Studio, který je aktuálně dostupný již ve své třinácté verzi.

Program Zoner Photo Studio pochází z dílny českých tvůrců. Uživatelům nabízí pokročilé funkce pro práci s digitálními snímky. S jeho pomocí tak lze fotografie nejen prohlížet, ale také je třídit, prohledávat a v neposlední řadě i upravovat. Společnost Zoner software poměrně nedávno uvolnila třináctou verzi programu, která práci s fotkami posunuje opět o krok dále. Co nabízí?

Mezi hlavní novinky poslední verze Zoner Photo Studia patří zejména dostupnost 64-bitové varianty programu, která dokáže lépe využít výkonový potenciál vašeho počítače a rychleji zpracovává objemné fotografie. Těšit se dále můžete na zobrazení fotografií prostřednictvím druhého monitoru, jenž je k vašemu počítači připojen. Mnozí fotografové navíc ocení možnost podání obrazu v desetibitové barevné hloubce, kterého lze využít při prohlížení fotografií, jejich editaci nebo převodu snímků ve formátu RAW. Podmínkou jsou však monitor a grafická karta, které toto zobrazení umožňují. Drobnými změnami v nové verzi prošla i grafická podoba programu.

Zoner Photo Studio 13

Tvůrci pamatovali na snadnou kategorizaci digitálních snímků. Zoner Photo Studio 13 proto nabízí fulltextové vyhledávání, které prohledává metadata fotografií. Třídění fotek je dále možné na základě GPS souřadnic či atributů snímků. Program si dokáže snadno poradit i s mazáním snímků. Pokud máte vaše fotky uloženy jak ve formátu JPG, tak i RAW, pak aplikace umí odstranit současně obě kopie nežádoucího snímku.

Změn se ve třinácté verzi programu dočkala také podpora právě zmíněného formátu RAW a tvorba panoramat je nyní snadněji proveditelná ze snímků pořízených bracketingem bez použití stativu. Užitečná je i funkce pro odstranění pohybujících se objektů ze snímků. Další novinku jsou propracovanější nástroje v editoru, jejichž použití působí nyní přirozeněji. Někoho může potěšit také funkce pro vytváření pohlednic.

Nástroj Zoner Photo Studio ve své třinácté verzi opět dospěl a uživatelům nabízí celou řadu zajímavých funkcí. Je tak použitelný jak pro nadšence, tak i pro pokročilejší fotografy.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.