Hlavní navigace

Stáhněte si z YouTube jakékoliv video

Ilustrační obrázek: Stáhněte si z YouTube jakékoliv video Pokud se vám některé video na YouTube líbí a chtěli byste si jej uložit k sobě na pevný disk pro následné přehrávání, pak to není žádný problém. Pomůže vám s tím program save2pc.

save2pc

Program save2pc je nástrojem pro pohodlné stahování videí z mnoha serverů, zejména pak z Youtube, Google Video, Myspace Video, Break.com, DailyMotion.com a několika dalších. Videa lze ukládat do mnoha video formátů, konkrétně do AVI, MPEG, FLV a WMV. Taktéž je můžete převést do formátů určených pro použití v mobilních zařízeních, jakými jsou iPod, PSP, PDA, iPhone či mobilní telefony. Program save2pc je vlastně přímým následovníkem oblíbeného YouTube Downloaderu.

save2pc - instalace

Aplikace save2pc existuje ve dvou variantách – Light a Pro. Jak již jejich názvy napovídají, jednu verzi programu lze používat bezplatně, za druhou budete muset tvůrcům poukázat zhruba 1200 Kč. Oproti plné verzi nabízí varianta Lite, kterou dnes podrobíme recenzi, méně funkcí a menší možnosti nastavení. Videa tak lze ukládat pouze ze serveru YouTube, navíc jen do formátů MPG, AVI nebo FLV. Většině uživatelů by to však mělo stačit.

Práce s programem

save2pc

Hlavní okno programu nabízí vše, co budeme ke stahování videa potřebovat. V jeho horní části nalezneme logo aplikace, vedle nějž jsou umístěny odkazy na stažení plné verze programu. Pod nimi se již nachází volby a pole, která jsou důležitá pro stahování videí z internetu. Zde zadáváme cestu, kam si přejeme stažené video uložit. Dále volíme formát výsledného video souboru. Poměrně důležitá je i kolonka s výběrem serveru, z nějž se bude video stahovat. Zde můžete ze seznamu vybrat konkrétní službu, nebo nechat vše na programu a zvolit položku „Auto“. Program si pak server vybere sám. Jak již bylo zmíněno výše, v bezplatné verzi Lite si můžete stáhnout videa pouze ze serveru YouTube. Při pokusu o stahování z jiných serverů vás program upozorní, že musíte buď aktualizovat aplikaci na verzi Pro, nebo zvolit jiný server.

save2pc

Pole „Link“ slouží k vkládání webové adresy, na níž se konkrétní video nachází. Stačí tedy načíst požadované video do internetového prohlížeče a zobrazený link z adresního řádku prohlížeče sem jednoduše zkopírovat. Tím prakticky veškerá nastavení pro většinu uživatelů končí. Pokud používáte Proxy server, pak ještě musíte nastavit parametry připojení ve spodní části okna programu. Nyní jen stačí stisknout tlačítko „Start“ a stahování videa může začít. O průběhu stahování jste informováni ve spodní části okna, kde se zobrazuje informace o tom, kolik procent a kolik megabajtů z videa již bylo na váš pevný disk staženo.

Užitečný nástroj?

Program save2pc je šikovný pomocník pro všechny, kdo chtějí pohodlně stahovat videa z internetu. Verze Light je navíc bezplatná a dobře použitelná. Měla by tak většině uživatelů dostačovat.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.