Hlavní navigace

Stahujte finální Firefox 4.0

Ilustrační obrázek: Stahujte finální Firefox 4.0 Mozilla po mnohých odkladech uvolnila finální verzi čtvrté generace Firefoxu. Jakých novinek se uživatelé dočkali?

Po mnoha měsících vývoje a několika odkladech konečně spatřila světlo světa finální podoba webového prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Tomuto okamžiku předcházelo uvolnění mnoha testovacích verzí, do jejichž zkoušení se zapojili jak samotní testeři, tak i ostatní zájemci. Nejnovější Firefox 4.0 je k dispozici pro všechny podporované platformy a je lokalizován do mnoha světových jazyků, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani čeština. Nejvýznamnější na první pohled patrnou novinkou čtvrté generace browseru je přepracované grafické prostředí, které maximalizuje, zejména pod Windows Vista a Windows 7, prostor pro zobrazení webového obsahu. Pokud by vám však změna hlavního okna nevyhovovala, stále je možné přizpůsobit vzhled nejnovějšího Firefoxu do podoby, na níž jsou uživatelé zvyklí z předchozích verzí browseru.

Nový Firefox 4.0 přichází také s výrazným zvýšením rychlosti. Podílí se na tom jak hardwarová akcelerace, tak i šestinásobné zrychlení při zpracování kódu v jazyce JavaScript. Prohlížeč se navíc rychleji spouští. Podle použitého operačního systému pak využívá čtvrtá generace Firefoxu technologie Direct2D, Direct3D a OpenGL.

Nesmíme zapomenout zmínit ani podporu WebGL a WebM, nový HTML 5 parser a rozšířenou podporu HTML 5. Potěší také izolovaný běh některých plug-inů v rámci samostatného procesu, možnost instalace doplňků bez nutnosti restartu aplikace, nebo nový synchronizační mechanismus.

Tip: Přečtěte si také informace o deváté generaci Internet Exploreru

Zdroj: Lupa.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.