Hlavní navigace

Stane se z Windows 7 nesmrtelný operační systém?

Ilustrační obrázek: Stane se z Windows 7 nesmrtelný operační systém? Současný operační systém Windows 8, respektive Windows 8.1, rozděluje uživatele na dva tábory. Jedni vítají dlaždicové prostředí s otevřenou náručí a chválí si dotykové ovládání, druzí naopak nemohou současnému systému přijít na chuť. Konzervativní uživatelé zůstávají věrní Windows 7 a výrobci počítačů se jim snaží vyjít vstříc. Jak dlouho ještě budou moci sedmičky na své počítače předinstalovávat?

Podle poslední statistiky si na celém světě Windows 8 a 8.1 za šestnáct měsíců prodeje pořídilo pouhých 200 milionů zájemců, zatímco operační systém Windows 7 si během dvanácti měsíců po uvedení na trh získal přízeň více než 240 milionů uživatelů. Jak je zřejmé, konzervativní lidé se odmítají vzdát osvědčeného operačního systému s klasickým způsobem ovládání, na který jsou zvyklí. Microsoft si je této skutečnosti vědom a neustále prodlužuje dobu, po kterou mohou výrobci populární operační systém do svých počítačů předinstalovat. Kupříkladu společnost Hewlett-Packard nedávno spustila v zámoří reklamní kampaň, v rámci níž Windows 7 opět propaguje.

Prodej samostatných licencí Windows 7 sice byl zastaven již na podzim, nicméně s novým počítačem si budete moci Windows 7 v edicích Home Basic, Home Premium a Ultimate pořídit až do 31. října. Jak je zřejmé, edice Windows 7 Professional se toto datum netýká, Microsoft tedy jeho stažení zatím odsouvá. Zřejmě se tak snaží udržet firemní zákazníky, kteří jsou na inovace v operačním systému více citliví. Pokud se uživatelé nebudou chtít svého oblíbeného operačního vzdát a Microsoft jim vyjde vstříc, pak lze reálně očekávat, že „sedmičky“ může potkat stejně dlouhý život, jako právě dosluhující Windows XP.

Jaký je váš názor na Windows 8, respektive Windows 8.1. Používáte je? Líbí se vám? Nebo raději zůstáváte věrní klasickým Windows 7?

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.