Vyšla druhá RC verze LibreOffice - Slunečnice.cz Hlavní navigace

Vyšla druhá RC verze LibreOffice

Ilustrační obrázek: Vyšla druhá RC verze LibreOffice Byla uvolněna druhá release candidate verze nezávislého kancelářského balíku LibreOffice, který vychází ze známého OpenOffice.org. Dočkali jsme se řady oprav a vylepšení.

Skupina vývojářů, kteří žádají zachování nezávislého vývoje OpenOffice.org, založila před časem nadaci The Document Foundation. Ta za podpory významných společností, jakými jsou například Google, Red Hat či Novell, představila vlastní projekt LibreOffice a uvedla první testovací verzi stejnojmenného kancelářského balíku, který má být nezávislým klonem OpenOffice.org. Nadace následně uvolnila i LibreOffice RC1.

Nyní jsme se dočkali již druhé release candidate verze LibreOffice, která přináší velké množství oprav, změn a vylepšení, jako například vyladění jazykové podpory v XML. Dočkali jsme se i zrychlení startu aplikace. Kompletní přehled všech provedených změn si můžete prohlédnout na stránkách projektu. Příjemnou zprávou je, že kancelářský balík LibreOffice byl lokalizován do řady světových jazyků, mezi kterými nechybí ani čeština.

Na závěr je nutné upozornit, že LibreOffice RC2 je stále testovací variantou programu, určenou především vývojářům. Vyzkoušet jej však samozřejmě mohou všichni zájemci.

Zdroj: Root.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.