Vytvářejte 3D texty a grafiku - Slunečnice.cz

Vytvářejte 3D texty a grafiku

26. 4. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Vytvářejte 3D texty a grafiku Toužíte po pěkném trojrozměrném grafickém nápisu nebo profesionálně vypadajících tlačítkách pro webové stránky? Nástroj Xara3D vám pomůže s jejich tvorbou.

Program Xara3D se specializuje na přípravu profesionálně vypadajících 3D prvků, kterými jsou nejrůznější texty, loga, nebo tlačítka pro webové stránky. Tuto trojrozměrnou grafiku lze následně použít například v rámci firemních prezentací či propagačních videí. Kromě obrázků lze tento program využít také pro přípravu profesionálně vypadajících animací ve formátech GIF a AVI. Animace lze uložit i ve formě flash sekvence nebo jako screensaver.

K tvorbě trojrozměrných textů je možné využít jakýkoliv TrueType font, který máte nainstalovaný ve svém počítači. Kromě textů je však možné do vašeho návrhu importovat také nejrůznější dvojrozměrné tvary. V průběhu vytváření 3D grafiky je pak k dispozici velké množství nejrůznějších nástrojů, s jejichž pomocí budete moci například určovat řádkování textů, jejich trojrozměrnou hloubku, zarovnání, vkládat stíny, určovat barevnost, apod.

Xara3D

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.