Hlavní navigace

Vývoj LibreOffice bude dlouhodobý

Ilustrační obrázek: Vývoj LibreOffice bude dlouhodobý Nadace Document Foundation, která vytváří kancelářský balík LibreOffice, informovala, že získala dostatečné finanční prostředky pro další vývoj svého produktu. Navíc slibuje četná vylepšení svého balíku.

Kancelářský balík LibreOffice vznikl na základě iniciativy vývojářů, kteří nebyli spokojení s dosavadním směřováním vývoje OpenOffice.org a založili vlastní nadaci Document Foundation. Podle sdělení zástupců nadace bude nadále v dlouhodobém měřítku probíhat intenzivní vývoj LibreOffice, neboť se podařilo zajistit dostatečné finanční prostředky pro pokrytí provozních nákladů a zajištění vývoje. Z velké části nadace počítá se sponzorskými dary. Pomocnou ruku nadaci podala také společnost Canonical, jejíž zaměstnanec Bjoern Michaelsen zajišťuje hloubkové analýzy jádra LibreOffice.

LibreOffice je prakticky klonem kancelářské sady OpenOffice.org a obsahuje s ní shodné aplikace. Konkrétně nabízí textový editor, tabulkový procesor, nástroj na prohlížení a tvorbu prezentací, editor databází, kreslící nástroj a pomůcku pro tvorbu formulářů. LibreOffice je k dispozici v české jazykové lokalizaci a je určen pro Windows, Mac a Linux.

Tip: Které kancelářské balíky lze používat zcela bezplatně?

Zdroj: Computerworld.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.