Vyzkoušejte další testovací verzi Windows 8 - Slunečnice.cz

Vyzkoušejte další testovací verzi Windows 8

4. 6. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Vyzkoušejte další testovací verzi Windows 8 Microsoft vydal další veřejnou ukázkovou verzi připravovaného operačního systému Windows 8. Současně také zveřejnil podmínky pro získání cenově zvýhodněného upgradu z předchozích verzí Windows.

Společnosti Microsoft uvolnila další ukázkovou verzi operačního systému Windows 8, označenou jako Windows 8 Release Preview. Ta přichází tři měsíce po představení první testovací verze označené jako Consumer Preview, jež si jen během prvního dne stáhl více než milion uživatelů. S verzí Release Preview vstupuje systém do finální fáze vývoje před jeho uvolněním do výroby. Zájemci si mohou tuto novou ukázkovou verzi stáhnout v některém ze 14 jazyků na webu Microsoftu.

Mezi novinky verze Windows 8 Release Preview patří například přepracované uživatelské rozhraní s rychlejší a plynulejší odezvou, nebo aplikace od Microsoftu a dalších partnerských firem z oblasti cestování, zpravodajství, sportu, hraní i hudby. Změn se dočkaly též integrované aplikace pro elektronickou poštu a práci s fotografiemi a kontakty. Uživatelé si navíc mohou přes Windows Store vyzkoušet i řadu dalších aplikací z celého světa včetně prvních aplikací od českých vývojářů.

Z dalších úprav nové testovací verze Windows 8 můžeme jmenovat například možnost přizpůsobení startovací obrazovky, vylepšení podpory práce s více monitory. Přidány byly nové funkce pro ochranu dětí při práci s počítačem. Především u dotykových zařízení se pak projeví vylepšení prohlížeče Internet Explorer 10. Novinkou je integrace přehrávače Adobe Flash Player optimalizovaného z pohledu výkonu přímo do tohoto browseru.

Společnost Microsoft současně od soboty 2. června 2012 spustila ve 131 zemích světa (včetně České republiky) novou speciální nabídku nazvanou Windows Upgrade Offer. Nabídka je určena pro zákazníky, kteří si do 31. ledna 2013 zakoupí nový počítač s OEM licencí na systém Windows 7 v edici Home Premium, Professional nebo Ultimate. Tito zákazníci získají nárok na pořízení cenově výhodného upgradu na Windows 8 Pro za 14,99 EUR, který budou moci uplatnit od uvedení finální verze nového operačního systému až do 28. února 2013. Tato nabídka se nevztahuje na počítače s edicí Windows 7 Starter, se kterou se zákazníci setkávají na netboocích.

Nárok na upgrade na Windows 8 Pro za zvýhodněnou cenu získají zákazníci tím, že se po koupi nového počítače zaregistrují na stránkách www.windowsupgradeoffer.com. Následně obdrží potvrzení e-mailem, že jejich žádost byla přijata. V době uvedení finální verze systému Windows 8 na trh pak obdrží e-mail obsahující promo kód a instrukce pro dokončení nákupu. K zaplacení upgradu budou potřebovat platební kartu Visa, Master Card, American Express nebo aktivní účet na PayPal. Distribuce upgradů budou probíhat elektronicky, zákazníci si však budou moci zažádat i o fyzické médium, za cenu v rozpětí 20 až 30 EUR. Upgrade licence nemusí zákazníci použít na nově zakoupeném počítači, ale na libovolném počítači s podkladovou licencí Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7. Microsoft zároveň uvolní softwarový nástroj, který prověří kompatibilitu počítače se systémem Windows 8. Počet licencí na jednoho zákazníka včetně firem a organizací je omezen na pět.

Zdroj: Microsoft – tisková zpráva

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.