Zjednodušte si stahování souborů z internetu - Slunečnice.cz

Zjednodušte si stahování souborů z internetu

2. 3. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Zjednodušte si stahování souborů z internetu Pokud chcete stahovat soubory z internetu skutečně komfortně, pak se nespokojte pouze s možnostmi, které vám nabízí webové prohlížeče. Nainstalujte si program Internet Download Manager, který nabízí pokročilé možnosti downloadu.

Program Internet Download Manager je pokročilý nástroj, který vám umožní současné stahování více souborů z internetu. Mezi jeho přednosti patří bohaté možnosti nastavení pro jednotlivá spojení a zejména pak možnost navázání na spojení, které bylo přerušeno. Pokud tedy dojde k výpadku internetového připojení, například v důsledku kolísavého signálu v bezdrátové síti, pak program Internet Download Manager po opětovném spojení pokračuje s downloadem v bodě, kde před výpadkem skončil. Tato vlastnost je obzvláště důležitá v případě, že jste omezováni limitovaným množstvím přenesených dat. Nezanedbatelná je samozřejmě také časová úspora. Internet Download Manager spolupracuje s převážnou většinou běžně používaných webových prohlížečů a postará se tak o download všech vašich souborů. Aplikace navíc nabízí nástroj pro snadné stahování flashových videí ze stránek YouTube, MySpaceTV nebo Google Video.

Program disponuje přehledným uživatelským rozhraním, ve kterém je zobrazen seznam stahovaných souborů. U každého z nich najdete informace o velikosti a procentuální vyjádření již stažených dat. Pro jednotlivá spojení si navíc můžete vytvořit vlastní popisek, což značně usnadňuje orientaci při větším počtu současných downloadů. Stahování souborů lze samozřejmě organizovat a určit tak pro jednotlivé soubory prioritu. Aplikace nabízí možnost konfigurace připojení prostřednictvím firewallu či proxy serveru a podporuje protokoly HTTP, FTP a HTTPS. Mnohé uživatele také jistě potěší možnost přidávat položky ke stažení metodou drag and drop.

Internet Download Manager

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.