Hlavní navigace

Zkušenosti jednoho uživatele, aneb jak synchronizovat mobil s PC

Zažili jste někdy, že váš program pro synchronizaci mobilu s počítačem nepracoval zcela správně, nebo dokonce nepracoval vůbec? Pak je na čase poohlédnout se po jeho vhodnější alternativě.

Naše zkušenosti se softwarem jsou různé. Někdy jsme s programy spokojeni, jindy nikoliv. Napsal nám do redakce čtenář, který by se rád podělil s ostatními o své zkušenosti při používání softwaru pro synchronizaci mobilního telefonu s počítačem. Věříme, že jeho poznatky budou zajímavé a přínosné i pro ostatní uživatele:

Čtenář si pro synchronizaci mobilního telefonu s počítačem oblíbil program MyPhoneExplorer. Ten je dostupný úplně zdarma, bohužel však jen pro telefony SonyEricson. Nemůžete z něj sice posílat bezplatné SMS, ale posílání SMS přes váš telefon funguje bezchybně. Stejně fungují i ostatní funkce, kterých je takříkajíc „habaděj“. Spojení mezi telefonem a počítačem lze jednoduše nastavit přes USB, Bluetooth nebo Irda, záleží jen na vašich možnostech. Spolehlivě funguje synchronizace všech adresářů, není problém zálohovat jakoukoliv položku. Zrovna tak není problém upravovat jednotlivé položky v telefonu (kontakty, adresář) a následně je synchronizací přenést do počítače. Propracované je zejména zálohování doručených SMS i všech dalších kontaktních položek – volaná čísla, volající čísla a nepřijaté hovory. Bez problémů můžete přenášet také data z fotoaparátu, hudbu, nahrávky z diktafonu atd.

Na první pohled pak zaznamenáte jednu chybičku – po startu programu se automaticky zobrazí předcházející poslední známý seznam. Z počátku si říkáte „Proč proboha se ty položky neaktualizují automaticky?“, po nějaké době zjistíte, že když připojujete telefon často až několikrát denně, je to ohromný kontrolní systém toho, abyste něco neopomněli vyřídit nebo někomu zavolat.

Čtenář se, dle jeho slov, za celý rok používání nesetkal s pádem programu, ani jednou se mu neztratila data.

Máte kladné či záporné zkušenosti se svým oblíbeným programem? Pak nám je napište do diskuze k této zprávičce. Těšíme se na vaše ohlasy…

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.