Hlavní navigace

Antares 1.2

Program schopný vykonat uživatelem naprogramovaný skript - grafy funkcí, fraktály, simulace.
2.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
2 935 ×

Antares není pouze obyčejný generátor jednoho typu fraktálů. Tento matematický nástroj je schopný zkompilovat a spustit libovolný skript napsaný v jazyce s podobnou syntaxí jazyku C.

V tomto programu můžete nejen generovat naříklad Mandelbrotovu množinu, ale díky tomu, že vidíte kompletní skript celého fraktálu, lze změnit libovolné paramtery či funkce určující tvar nebo barvu výsledného objektu.

Program Antares byl vytvořen v Borland Delphi na vyzkoušení kompilačních metod. Díky vestavěnému "wizardu" nemusíte i pro běžné úkony psát celý skript, graf funkce nebo vyčíslit výraz lze velmi rychle a efektivně, stačí pár kliknutí. Každého uživatele pak určitě potěší intuitivní zoomování. "Lupa" pracuje nejen u kreslení funkcí, ale i při generování obrazců, jako je například "Von Kochové" křivka. Vygenerovaný obrázek je samozřejmě možno uložit a vypočítaná data lze dynamicky (při běhu skriptu) ukládat do datového souboru (a zpět je načítat).

Pro programátory zvyklé na C/Pascal by neměl být problém napsat skript pro Antares. Spolu spogramem naleznete dokumentaci příkazů a dostatek ukázkových skriptů.

Antares není profesionálně odladěný, ale pro domácí a školní využití je vhodný.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus

Aktualizace programu 21.&nbs+01:00;3.&nbs+01:00;2006 Antivirová kontrola 24. 12. 2022 2:52

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.