Avast Free Antivirus 2018 - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz Hlavní navigace

 Avast Free Antivirus 2018 18.1.2326

Aktualizace programu 20. 2. 2018 Antivirová kontrola 26. 6. 2018 2:55

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
4 161 427 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Nejnovější verze oblíbeného antivirového nástroje.

Avast Free Antivirus je oblíbený antivir, který zajišťuje neustálou bezplatnou ochranu domácích uživatelů a nekomerčních subjektů před viry, spywarem, rootkity a ostatními škodlivými kódy. Současně uživatele chrání před hrozbami v IM a P2P sítích. Program dále nabízí štít sloužící k zachytání nebezpečných skriptů a disponuje funkcí pro blokování potenciálně nebezpečných webových adres. Avast obsahuje také doplněk pro internetové prohlížeče, který uživatele informuje o důvěryhodnosti webových stránek, na něž se chystají vstoupit.

Přímo ve výsledcích vyhledávání se tak okamžitě dozvíte, zda je daná stránka důvěryhodná, či nikoliv. Avast umožňuje otestování počítače na přítomnost virů ihned po restartování počítače, tedy ještě v době, kdy nejsou viry aktivovány a nemohou tak zabránit svému odhalení. K vyšší bezpečnosti uživatelů navíc přispívá technologie virtuálního surfování, nebo funkce AutoSandbox, která spustí podezřelé programy v samostatném prostředí izolovaném od vašeho operačního systému. Tím zabrání šíření případné nákazy. Mnozí uživatelé ocení tichý režim, který zajistí, že v průběhu hraní počítačových her či sledování filmů nebudou rušeni zprávami antiviru.

Avast Free Antivirus disponuje uživatelským prostředím, díky němuž je ovládání programu intuitivnější a přizpůsobené i pro dotyková zařízení. Mezi užitečné funkce programu patří Software Updater, který upozorňuje uživatele na zastaralé verze nainstalovaných aplikací a umožňuje jejich okamžitou aktualizaci. Avast Free Antivirus současně nabízí čištění webových prohlížečů od zbytečných doplňků a panelů nástrojů, jež mohou zbytečně zpomalovat jejich chod. Antivir spolupracuje s browsery Internet Explorer, Firefox a Google Chrome. O aktivaci a deaktivaci každého z doplňků samozřejmě rozhoduje sám uživatel. Uživatele přenosných zařízení jistě potěší také možnost přerušení kontroly v případě, kdy je zařízení napájeno z baterie.

Nejnovější verze programu Avast Free Antivirus obsahuje zajímavou funkci nazvanou Zabezpečení domácí sítě. Ta má za úkol ochránit router a celou domácí síť před útoky hackerů. Jedním kliknutím tak můžete odhalit možné bezpečnostní mezery, které by počítačoví útočníci mohli využít. Zabezpečení domácí sítě vás upozorní na nesprávně nastavený router, slabě zabezpečenou Wi-Fi síť, kompromitované internetové připojení a také na využívání nechráněného protokolu IPv6. Vylepšena byla dále technologie WebShield, umožňující nalezení malware a dalších hrozeb dokonce i na stránkách zabezpečených protokolem HTTPS. Avast přitom umožňuje povolení stránky a certifikátu vaší banky, takže kontrola nezpomalí jejich načítání.

Novinky:

 • Nyní můžete přidat více souborů do funkce Virus Chest
 • Nyní lépe zvládneme otevření více oken Avast najednou
 • Optimalizovali jsme skenování stažených spustitelných (.exe) souborů
 • Nyní vás varujeme, pokud se pokusíte zavřít systém Windows během instalace, abyste zajistili správné dokončení instalace Avast Aktualizace
 • Avast a instalace jsou nyní spolehlivější díky našemu novému nouzovému serveru HTTPS, který funguje, pokud nejsou naše standardní servery dosažitelné
 • Přidali jsme nový modul Anti-Exploit pro lepší ochranu proti exploitům, shell kódu a dalším škodlivým souborům
 • Podívejte se na novou nabídku Avast AntiTrack, kterou jsme přidali do nabídky
 • Ochrana osobních údajů (nyní pouze v angličtině)
 • Pevné skenování souborů ve Virus Chest
 • Opraveny problémy s aplikací Outlook
 • Opraven nesprávný text v kontextové nabídce Koše
 • Opraven název okna Avast na hlavním panelu
 • Opravena nepříjemná chyba, která minimalizovala hry každých 30 minut

Zobrazit více

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
4 161 427 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.