Hlavní navigace

 GetDataBack

Obnovení ztracených nebo smazaných dat a souborů.
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
93 598 ×

GetDataBack je program, který Vám umožní obnovit data z disků se souborovým systémem NTFS, ztracených po naformátování disku, změně oddílů (disk), útoku virů, výpadkem napájení nebo zhroucení software. Dokáže získat data i pokud je poškozena tabulka oddílů, boot rekord, Master File Table nebo kořenový adresář. Podporuje i obnovu dat na disku vzdáleného počítače. Program neinstalujte na disk, kde se nacházejí data, která chcete obnovit.

GetDataBack je zajímavý i v tom, že umí obnovit data i na pevných discích, které operační systém už neumí automaticky rozpoznat a přihlásit do systému ? samozřejmě s podmínkou, že daný harddisk fyzicky funguje. Data pochopitelně nelze obnovit u disků či partitionů, které byly zformátovány s utilitami s bezpečnostními postupy typu tzv. wipe disk, které vyplní jednotlivé sektory disku libovolným či náhodně voleným znakem.

Data lze obnovit z prakticky libovolných IDE, SATA a SCSI kompatibilních pevných disků a také z externích harddisků připojených přes rozhraní USB či FireWire. Analýza a obnova dat funguje i pro floppy drive, mechaniky Zip/Jaz a paměťové karty a USB flash disky libovolných typů zformátovaných původně s filesystémem FAT32 nebo NTFS. Pro experimenty a dosažení ještě větší bezpečnosti zdrojových dat lze v GetDataBack použít virtuální obraz (image) paměťového média, se kterým umí program pracovat stejně jako s reálným diskem.

Další možnosti obnovy dat jsou možné prostřednictvím podpor WinPE a BartPE, což jsou systémy pro nabootování do prostředí Windows XP přímo z CD-ROM ? což se hodí v situacích, kdy už není daný pevný disk (obsahující současně i operační systém) pro Windows dostupný.

Samozřejmostí je u GetDataBack podpora kódování Unicode, díky kterému lze u Windows NT/XP/Vista bez problémů obnovit i soubory s cizojazyčnými názvy ? například v ruštině, čínštině, řečtině a v dalších jazycích.

Celý proces obnovy dat v tomto programu je poměrně snadný a je zaměřený především na jednoduchost obsluhy, nicméně i zkušenějším uživatelům může ve spojení s DiskExplorerem přinést řadu zajímavých informací o souborech na disku. Průvodce v GetDataBack nabízí několik kroků, v rámci kterých probíhá zrestaurování dat. Při výběru diskové části či celého pevného disku se postupně dostanete k výběru souborového systému a případné i zadání rozsahu sektorů pevného disku, který má GetDataBack zkoumat. Pokud z nějakého důvodu potřebujete data obnovit na dálku, můžete využít integrovaného modulu obnovy dat z jiného počítače či notebooku přes sériový kabel nebo přes počítačovou síť.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus Koupit plnou verzi na SW.cz od 2 160 Kč

Aktualizace programu 13. 5. 2018 Antivirová kontrola 19. 11. 2023 3:48

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.