Java - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

 Java 1.8 Update 141

Aktualizace programu 19. 7. 2017 Antivirová kontrola 19. 7. 2017 21:15

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
2 284 706 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Runtime prostředí, plugin a SDK programovacího jazyka Java.

Java je objektově orientovaný programovací jazyk, který vyvinula firma Sun Microsystems. Java patří mezi nejpoužívanější programovací jazyky na světě. Díky své přenositelnosti je používán pro programy, které mají pracovat na různých systémech počínaje čipovými kartami (platforma JavaCard), přes mobilní telefony a různá zabudovaná zařízení (platforma Java ME) až po rozsáhlé distribuované systémy pracující na řadě spolupracujících počítačů rozprostřené po celém světě (platforma Java EE). Tyto technologie se jako celek nazývají platforma Java. Od roku 2007 je Java vyvíjena jako open source.

Java vychází z C++, ke kterému má také syntakticky nejblíže ? nepočítáme-li C#, který vznikl až po příchodu Javy. Oproti svému předchůdci Java neobsahuje některé konstrukce, které způsobovaly při programování největší potíže, a navíc přidává mnoho užitečných vlastností, které potěší snad každého programátora ? například:

  • Přidělování a uvolňování paměti je zde obstaráno automaticky (pomocí garbage collectoru). Objekt se neruší pomocí delete nebo free (), ale pouze se nabídne ke zrušení (například přiřezením neplatné reference null).
  • Klasický problém z C/C++, ukazatele, je zde zcela odstraněn, neboť ty zde prostě nejsou (respektive jsou nahrazeny referencemi). Dereferencování samozřejmě provádí překladač. Programátor je zde ušetřen notorické chyby zápisu pointerem mimo data.
  • Je implementován mechanismus vláken a lze tudíž spouštět více úloh v rámci jednoho programu. Bylo samozřejmě pamatováno i na jejich synchronizaci pomoci tzv. monitorů.
  • Vytvořené objekty lze automaticky serializovat, tj. ukládat do souboru, zasílat po síti apod.
  • Lze provádět introspekci neboli zjišťování informací o objektu. Značným ulehčením pro programátory je obsáhlost standardně dodávaných knihoven, se kterou se nemůže srovnávat asi žádný běžně používaný jazyk. K dispozici jsou knihovny pro tvorbu grafického uživatelského rozhraní (GUI), vstup/ výstup, práci s textem, komunikaci s SQL databázemi, práci s komprimovanými soubory a mnoho dalších.
  • Java podporuje tvorbu dynamicky rozšiřitelných aplikací (plug-inů apod.).
  • Java klade velký důraz na bezpečnost. Díky tomu, že je překládaná do bytecodu, a implementovaným bezpečnostním mechanismům, lze zajisti, že program v Javě, který si uživatel stáhne ze sítě, mu nezformátuje disk, nebude komunikovat s žádným jiným počítačem, než ze kterého pochází atd.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
2 284 706 ×