Hlavní navigace

 Konverze na cestě 1.09

Vedení evidence konverzí dle zák.č. 300/2008 Sb.
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
198 ×

Advokátům ukládá § 26 zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, povinnost vést evidenci provedených konverzí, přičemž tuto evidenci je povinen vést 10 let. Dle věstníku České advokátní komory č. 1/2011 (dostupný na http://www.cak.cz/assets/vestnik_cak_012011_20110315.pdf) je stanovena povinnost advokáta zasílat Komoře přehled jím provedených konverzí za kalendářní měsíc, nejpozději do 10. dne následujícího kalendářního měsíce emailem ve formátu *.xls

Mezi povinně evidované údaje patří:

  • pořadové číslo, pod kterým je konverze vedena v evidenci provedených konverzí
  • datum provedení konverze
  • konkrétní označení vstupu a datum jeho sepsání, je-li datum ve vstupu obsaženo
  • údaj o uhrazení správního poplatku nebo odměny notáře (uvedení čísla dokladu, kterým byl uhrazen) nebo údaj o osvobození od správního poplatku s odkazem na právní předpis

Každoměsíční výpis z evidence je hračkou. Program vyexportuje seznam provedených konverzí a soubor xls přímo připojí jako přílohu emailu, který výchozím programem pro posílání emailových zpráv odešlete na Českou advokátní komoru.

Novinkou je možnost drag&drop - po vyhotovení konverze uložte formulář ve formátu XML. Pak tento soubor XML myší přeneste nad seznam konverzí v programu a všechny údaje se automaticky uloží. V případě konverze z listinné do elektronické se načte i stránka úschovny pro vyzvednutí dokumentu.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 12. 6. 2018 Antivirová kontrola 12. 9. 2022 2:46

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.