Altap Salamander - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Altap Salamander 3.08

Koupit plnou verzi od 1 029 Kč

Aktualizace programu 14. 4. 2017 Antivirová kontrola 4. 9. 2017 4:20

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
110 802 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Rychlý a dobře ovladatelný souborový manager.

Altap Salamander (dříve nazývaný Servant Salamander) je pokročilý správce souborů, umožňující práci ve dvou panelech s velkým množstvím základních i pokročilých funkcí. Mezi ně patří například přejmenování, prohlížení, editování, kopírování, přesun, odstranění, či vytváření nových souborů a adresářů. Program si poradí také s komprimováním a extrahovaním nejrůznějších typů archivů (ZIP, RAR, 7Zip, TAR) a podporuje většinu běžných síťových protokolů jako je FTP, FTPS, SCP, SFTP. Díky vzájemné provázanosti jednotlivých součástí umožnuje rychlé prohlížení souborů v ZIP archivech či na FTP serveru.

Z pokročilých funkcí lze využít vyhledávání či porovnání souborů a adresářů, zobrazení podrobných informací o discích a využití jejich kapacity, zobrazení velikosti adresářů, apod. Mnozí uživatelé ocení možnost spouštění externích příkazů pomocí příkazového řádku nebo uživatelské nabídky. Pro zvýšení uživatelské anonymity je v programu možné vymazat historii navštívených adresářů a spouštěných souborů. Z hlediska zabezpečení Altap Salamander poskytuje možnost šifrování a dešifrování souborů. Program disponuje správcem hesel, který používá 256-bitové AES šifrování a zajišťuje, že hesla pro pro FTP a WinSCP může zobrazit pouze uživatel, který zná hlavní heslo. Pokud budete chtít využít ještě vyšší míru zabezpečení, pak si můžete nainstalovat plug-in, jehož prostřednictvím lze šifrovat vybrané soubory pomocí dalších pokročilých algoritmů. Tento plug-in současně umožňuje čištění místa na pevném disku a skartování citlivých souborů. Využít lze též funkci pro obnovení omylem odstraněných dat. Samozřejmostí je funkce pro odesílání souborů emailem. Altap Salamander umožňuje také pohodlnou změnu velkých a malých písmen v názvech či náhled do seznamu dříve otevřených souborů a adresářů.

Grafické prostředí programu Altap Salamander je uživatelsky přívětivé a bohatě přizpůsobitelné. Můžete si tak kupříkladu v jednotlivých panelech zobrazit miniatury, zvolit vlastní barvu textů a pozadí či použitý font písma. Současně lze definovat pravidla pro obarvení množin souborů a adresářů. V aplikaci lze dále zobrazit například pouze často používaná tlačítka nebo jen vybraná potvrzující hlášení programu. Program je možné poměrně pohodlně ovládat pouze příkazy přímo z klávesnice bez nutnosti použití myši.

Altap Salamander obsahuje vlastní prohlížeč souborů, který dokáže zobrazit obsah běžně používaných formátů, mezi něž se řadí textové a binární soubory, bitmapy a vektorové obrázky, dokumenty a tabulky vytvořené v kancelářské sadě Microsoft Office, databázové soubory, apod. Pomocí s plug-inu lze navíc snadno a rychle upravovat obrázky, zobrazit PDF soubory nebo AutoCAD výkresy. Databázový prohlížeč dále umožňuje procházení dBase nebo FoxPRO databázové struktury. S Altap Salamanderem budete prostřednictvím multimediálního prohlížeče také moci zobrazit MP3 tagy. Jedná se tedy o všestranného pomocníka.

Přečtěte si recenzi programu Servant Salamander v magazínu Slunečnice.cz

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
110 802 ×