Hlavní navigace

Altap Salamander 4.00

Rychlý a dobře ovladatelný souborový manager.
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
118 461 ×

Altap Salamander (dříve nazývaný Servant Salamander) je pokročilý správce souborů, umožňující práci ve dvou panelech s velkým množstvím základních i pokročilých funkcí. Mezi ně patří například přejmenování, prohlížení, editování, kopírování, přesun, odstranění, či vytváření nových souborů a adresářů. Program si poradí také s komprimováním a extrahovaním nejrůznějších typů archivů (ZIP, RAR, 7Zip, TAR) a podporuje většinu běžných síťových protokolů jako je FTP, FTPS, SCP, SFTP. Díky vzájemné provázanosti jednotlivých součástí umožnuje rychlé prohlížení souborů v ZIP archivech či na FTP serveru.

Z pokročilých funkcí lze využít vyhledávání či porovnání souborů a adresářů, zobrazení podrobných informací o discích a využití jejich kapacity, zobrazení velikosti adresářů, apod. Mnozí uživatelé ocení možnost spouštění externích příkazů pomocí příkazového řádku nebo uživatelské nabídky. Pro zvýšení uživatelské anonymity je v programu možné vymazat historii navštívených adresářů a spouštěných souborů. Z hlediska zabezpečení Altap Salamander poskytuje možnost šifrování a dešifrování souborů. Program disponuje správcem hesel, který používá 256-bitové AES šifrování a zajišťuje, že hesla pro pro FTP a WinSCP může zobrazit pouze uživatel, který zná hlavní heslo. Pokud budete chtít využít ještě vyšší míru zabezpečení, pak si můžete nainstalovat plug-in, jehož prostřednictvím lze šifrovat vybrané soubory pomocí dalších pokročilých algoritmů. Tento plug-in současně umožňuje čištění místa na pevném disku a skartování citlivých souborů. Využít lze též funkci pro obnovení omylem odstraněných dat. Samozřejmostí je funkce pro odesílání souborů emailem. Altap Salamander umožňuje také pohodlnou změnu velkých a malých písmen v názvech či náhled do seznamu dříve otevřených souborů a adresářů.

Grafické prostředí programu Altap Salamander je uživatelsky přívětivé a bohatě přizpůsobitelné. Můžete si tak kupříkladu v jednotlivých panelech zobrazit miniatury, zvolit vlastní barvu textů a pozadí či použitý font písma. Současně lze definovat pravidla pro obarvení množin souborů a adresářů. V aplikaci lze dále zobrazit například pouze často používaná tlačítka nebo jen vybraná potvrzující hlášení programu. Program je možné poměrně pohodlně ovládat pouze příkazy přímo z klávesnice bez nutnosti použití myši.

Altap Salamander obsahuje vlastní prohlížeč souborů, který dokáže zobrazit obsah běžně používaných formátů, mezi něž se řadí textové a binární soubory, bitmapy a vektorové obrázky, dokumenty a tabulky vytvořené v kancelářské sadě Microsoft Office, databázové soubory, apod. Pomocí s plug-inu lze navíc snadno a rychle upravovat obrázky, zobrazit PDF soubory nebo AutoCAD výkresy. Databázový prohlížeč dále umožňuje procházení dBase nebo FoxPRO databázové struktury. S Altap Salamanderem budete prostřednictvím multimediálního prohlížeče také moci zobrazit MP3 tagy. Jedná se tedy o všestranného pomocníka.

Přečtěte si recenzi programu Servant Salamander v magazínu Slunečnice.cz

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus

Aktualizace programu 3. 7. 2019 Antivirová kontrola 19. 9. 2023 3:48

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.