Watchdog - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Watchdog

Aktualizace programu 8. 4. 2013 Antivirová kontrola 28. 5. 2017 4:31

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
113 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Retro-style hra po vzoru starých 8-bitových hitovek.

Watchdog je retro hra, v jejíž hlavní roli je hlídací pes, který bude muset vyřešit logické i mírně nelogické hádanky na cestě k nalezení Ferdinanda. Kdo je Ferdinand se nechte překvapit. Hra drží retro styl starých osmibitových hitů, což doufám potěší pamětníky osmibitových domácích počítačů (Atari, ZX Spectrum, C64 atd. ) a snad i někdo z mladší generace ocení osobitý půvab těchto velice technicky limitovaných a přesto skvěle hratelných herních počinů.

V dnešní době je téměř nepředstavitelné v jakých podmínkách tehdejší hry dokázaly fungovat a zaujmout. Není to jen výrazně omezený výběr barev, kde např. ZX Spectrum umělo udělat v každém čtverci 8x8 bodů jen dvě barvy z palety 8 barev. Jednobitový zvuk tvořený místo sinusovky hranatými impulzy dokázali tehdejší mágové přetvořit nejen v podmanivou hudbu, ale dokonce uměli nasamplovat reálné zvuky jako třeba skutečnou lidskou řeč.

Kouzlo těchto strojových zvuků trvá i dodnes a proto jsem hru podložil hudbou autora pravé jednobitové hudby z polského zájmového serveru http://z80.i-demo.pl/music.html , kde je slušná sbírka velmi kvalitní původní hudby ze skutečných osmibitových her. Jedna věc se jednoznačně dodržet nedala a to je velikost. Tehdejší hry a to i ty velké se bez problému vešly do 40KB, což je limit, který při použití GameMakeru není reálný.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
113 ×