Hlavní navigace

Časová pásma jako na dlani

Ilustrační obrázek: Časová pásma jako na dlani Chystáte se na výlet do Londýna, New Yorku či k protinožcům? Zjistěte si, o kolik hodin budete muset posunout ručičky hodinek.

Pokud plánujete odjezd na zimní dovolenou, určitě byste se neměli zapomenout podívat, zda se cílová destinace nenachází v odlišném časovém pásmu. Pokud ano, pak se vám jistě bude hodit údaj o kolik hodin vpřed či zpět si budete muset posunout čas na svých hodinkách. Se stejným problémem se můžete potýkat i v případě, že vaši přátelé či obchodní partneři pobývají v odlišném časovém pásmu. Abyste je nerušili v době nočního klidu, je vhodné zjistit si vzájemný časový posun.

Informace o aktuálním čase na více než třech tisících místech na Zemi vám prozradí program EarthTime, který kromě údajů o denní době zobrazuje také informace o zeměpisné poloze zvoleného místa. Příjemné je, že program současně zobrazuje danou destinaci na mapě světa. Tato mapa přitom přehledně znázorňuje i průběh denní a noční doby na povrchu celé Země. Poskytnuté informace jsou tedy ucelené a přehledné.

EarthTime

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.