Hlavní navigace

Chcete změřit internetové připojení?

Ilustrační obrázek: Chcete změřit internetové připojení? Hledáte univerzální program, který vám poskytne detailní informace a statistiky o vašem internetovém připojení, sleduje jeho cenu a hlídá pokusy o podvodné přesměrování? Vyzkoušejte Connection Meter, nabízející i mnoho dalších užitečných funkcí.

Program Connection Meter je všestranný nástroj pro sledování síťového provozu, který určitě stojí za povšimnutí. Dokáže totiž nejen sledovat vaše připojení k internetu, podávat o něm detailní informace a vytvářet přehledné statistiky, ale umí také například kontrolovat cenu vašeho připojení nebo překročení limitů FUP. Connection Meter je určen jak pro pevné připojení k internetu (např. ADSL, VDSL lan, kabelová televize), tak i pro vytáčené a mobilní připojení (modem, WiFi, GPRS, EDGE, CDMA, apod.). Program navíc také dokáže ohlídat, zda se podvodný web nesnaží přesměrovat vaše mobilní GPRS a EDGE připojení na čísla se zvýšenou tarifikací.

Mnozí uživatelé jistě ocení i další šikovné služby programu. Patří mezi ně bezplatné posílání SMS zpráv (včetně časovaných SMS) do sítí českých mobilních operátorů, kontrolování elektronické pošty, zobrazení kalendáře s informacemi o svátcích, nebo možnost tvorby adresáře s upozorněním na narozeniny zadaných osob. Mezi zajímavé prvky programu pak lze bezesporu řadit i atomově přesné hodiny, převodník jednotek a měn, generátor hesel s hodnocením jejich síly a možností následného bezpečného uložení, nebo funkce pro sledování zátěže procesoru, stavu baterie, či volného místa na pevných discích.

Program Connection Meter vám prozradí také podrobnosti o stavu a úrovni WiFi signálu. Zajímavá je i funkce pro vzdálené sledování počítače (dozvíte se například informace o aktivních oknech, otevřených internetových stránkách, apod). Někteří uživatelé využijí též měření celé sítě. Nejrůznějších funkcí tedy nabízí Connection Meter opravdu mnoho.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.