Hlavní navigace

Google Chrome je dostupný v 64bitové verzi

Ilustrační obrázek: Google Chrome je dostupný v 64bitové verzi Internetový gigant Google již nějaký čas pracoval na vývoji 64bitové varianty svého webového prohlížeče Google Chrome. Nyní konečně došlo na vydání jeho finální verze, využívající nových technologií z Windows 8 a 8.1.

Uživatelé Google Chrome se dočkali jeho 64bitové varianty a mohou tak naplno využít všech výhod prohlížeče, běžícího na 64 bitovém operačním systému. Mezi jeho hlavní přednosti patří především zrychlení práce s multimediálním obsahem. Vývojáři například slibují, že zpracování videa ve formátu VP9 je v porovnání s 32 bitovou verzí Chrome až o patnáct procent rychlejší. 64bitový Google Chrome by také měl být stabilnější, přičemž počet pádů programu, souvisejících s vykreslováním internetového obsahu, by měl klesnout až na polovinu.

Příznivci Google Chrome se u 64 bitové varianty mohou dále těšit na podporu technologií jako High Entropy ASLR, apod. Aby se Google vyhnul potížím s kompatibilitou 64bitového prohlížeče s nejrůznějšími doplňky, rozhodl se pro eliminaci podpory doplňků a jejich nahrazení technologií Portable Native Client. Nahradit je mají také nové technologie, které dokážou naplno využít potenciál 64bitového webového prohlížeče.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.