Hlavní navigace

Kladivo na přenesená data s mnoha funkcemi

Ilustrační obrázek: Kladivo na přenesená data s mnoha funkcemi Connection Meter je univerzální program, který vám poskytne detailní informace a statistiky o vašem internetovém připojení. Dokáže také sledovat cenu připojení, nebo pokusy o jeho podvodné přesměrování. Možnosti programu jsou však daleko širší.

Connection Meter

Program Connection Meter je všestranný nástroj pro sledování síťového provozu, který určitě stojí za povšimnutí. Dokáže totiž nejen sledovat vaše připojení k internetu, podávat vám o něm detailní informace a přitom vytvářet i přehledné statistiky, ale umí také například kontrolovat cenu vašeho připojení, nebo překročení limitů FUP. Connection Meter je určen jak pro pevné připojení k internetu (např. ADSL, lan, kabelová televize), tak i pro vytáčené a mobilní připojení (modem, WiFi, GPRS, EDGE, CDMA, apod.).

Connection Meter

Mnozí uživatelé jistě ocení i další šikovné služby programu. Patří mezi ně bezplatné posílání SMS zpráv (včetně časovaných SMS) do sítí českých mobilních operátorů, automatické přihlašování do datové schránky, kontrolování elektronické pošty, zobrazení kalendáře s informacemi o svátcích, nebo i možnost tvorby adresáře s možností upozornění na narozeniny zadaných osob. Mezi zajímavé prvky programu pak lze bezesporu řadit i atomově přesné hodiny, převodník jednotek a měn, generátor hesel, nebo funkce pro sledování zátěže procesoru, stavu baterie, či místa na pevných discích. Program dokáže také hlídat, zda se podvodný web nesnaží přesměrovat vaše mobilní GPRS a EDGE připojení na čísla se zvýšenou tarifikací. Nejrůznějších funkcí tedy nabízí Connection Meter opravdu mnoho.

Connection Meter

Instalace programu probíhá zcela standardním způsobem. Stačí si stáhnout instalační soubor (u placené varianty je ještě nutná registrace) a nainstalovat program na pevný disk vašeho počítače. Po úspěšné instalaci je uživateli nabídnuta možnost zvolit si podobu plovoucího okna zobrazujícího datové toky či další užitečné informace (o tom si povíme více za chvíli). Dále zde můžete vybrat typ sady ikon zobrazených v hlavním okně programu. Pro správné určování ceny spojení je ještě nutné nastavit vašeho poskytovatele internetového připojení, kterého lze samozřejmě později libovolně změnit. Poté již lze program standardně používat.

Prostředí programu

Samotný program se skládá ze dvou částí – hlavního okna, dostupného prostřednictvím ikonky v systémové liště vedle hodin, a dále z plovoucího okna, které vás průběžně informuje o množství přenášených dat a dalších užitečných informacích. Z obou těchto prostředí lze program i ovládat. Množství údajů, zobrazených v plovoucím okně, včetně jejich vlastností (pořadí, vzhled, barvy, popisky obsahu, možnost ikon atd.) lze libovolně měnit v nastavení programu. U plovoucího okna si navíc můžete nastavit jeho průhlednost tak, aby nebránilo v pohledu na ostatní spuštěné aplikace. Connection Meter nabízí kromě dialogových oken i okna nejrůznějších pomůcek (kalendář, úkolovník, apod.).

Plovoucí okno

Aplikace se spouští při startu operačního systému a měření probíhají zcela automaticky. Díky přehledným statistikám má člověk ihned přehled o délce připojení, množství odeslaných a přijatých dat, nebo o ceně připojení. Program nabízí ve třech základních sekcích hlavního okna údaje o jednotlivých záznamech, dále podrobné statistiky a možnost nejrůznějších nastavení. Užitečný je i detailní pohled na grafické vyjádření jednotlivých měřených veličin, jež je dostupný přes horní menu.

Propojení s instant messengerem

Connection Meter je možno provázat s instant messengerem QIP Infium. Díky tomu bude plovoucí okno programu se všemi svými funkcemi dostupné přímo v prostředí zmíněného „kecálka" a vy budete mít během komunikace se svými přáteli vždy detailní přehled o přenosu dat a všech dalších potřebných informacích.

Funkce

Program Connection Meter je nabízen jako shareware. V praxi to znamená, že můžete tuto aplikaci používat bezplatně, avšak v neregistrované verzi vám bude zobrazována reklama. Pokud ale chcete mít program kompletně bez reklam (nebo autora podpořit v jeho úsilí), pak za registraci plné neomezené verze zaplatíte něco málo přes 200 Kč.

Jak si stojí?

Connection Meter je zajímavým počinem, který najde uplatnění zejména díky své univerzálnosti a nabídce mnoha rozličných funkcí. Primárně je však určen ke sledování a měření vašeho připojení k internetu. To zvládá zcela bezchybně. Během testování se nevyskytly žádné problémy se stabilitou aplikace a naměřené hodnoty taktéž odpovídaly skutečnosti. Pokud tedy uvažujete o instalaci některého podobně zaměřeného programu, Connection Meter by mohl být vhodným kandidátem.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.