Nero 9 přichází: legenda pokračuje? - Slunečnice.cz Hlavní navigace

Nero 9 přichází: legenda pokračuje?

Ilustrační obrázek: Nero 9 přichází: legenda pokračuje? Na trhu se objevila další verze programu Nero, oblíbeného nástroje určeného nejen k vypalování optických disků. Jeho poslední verze opět trochu nakynula. Nabízí se tak otázka, zda Nero není již pouze obří kolos, jehož potenciál uživatelé ani nedokáží využít?

Nero bylo ve svých počátcích nástrojem pro vypalování CD, případně DVD disků. Postupem času jej výrobce obohacoval o různé další funkce a nástroje. Díky nim se měl tento program stát univerzálním produktem, který uživatelům nabídne vše, po čem touží.

Nero 9

Toto přidávání nových prvků mělo jistě také přinutit uživatele, aby si vždy koupili poslední verzi Nera. Kdyby totiž společnost Nero, přejmenovaná z dřívějšího Ahead, stále nabízela „pouze“ nástroj pro vypalování, lidé by si vystačili s dříve zakoupenou licencí a nic by je nenutilo sáhnout do peněženky a vynaložit finanční prostředky za novou verzi. Vydávání stále novějších verzí programu s sebou však nese také jednu poměrně nepříjemná vlastnost, tedy že instalační balík Nera má stále větší velikost. Instalačního soubor Nera 9 tak dosahuje necelých 380 MB. Na pevném disku vám pak po instalaci ubude cca 1 GB prostoru. A to je již opravdu hodně.

Nero 9 Předchozí verze

Pokud se ohlédneme zpět v čase a podíváme se na intenzitu, s jakou výrobce vydával předchozí verze programu, pak nás načasování Nera 9 ničím nepřekvapí. Nero 7 bylo na trh uvedeno v říjnu roku 2005, Nero 8 pak spatřilo světlo světa v říjnu 2007. Proto nikoho jistě nezaskočí, že devátá verze tohoto nástroje přichází na trh opět právě v říjnu, tentokrát 2008.

Co Nero 9 přináší?

Nero v deváté verzi oproti „osmičce“ přináší řadu novinek a vylepšení. Z jeho základní „výbavy“ můžeme jmenovat zejména rychlé a jednoduché ripování, vypalování, automatické zálohování, nebo rozsáhlé funkce pro kopírování. Uživatelé se tak mohou těšit na zálohování souborů na CD, DVD a Blu-ray Disky, či tvorbu profesionálně vypadajících DVD filmů s integrovaným 3D menu. Mezi základní funkce Nera patří také funkce kopírování, vypalování, sdílení, uploadování a tvorby hudebních mixů či playlistů.

Nero 9

Nejnovější Nero 9 si též rozumí s mobilními zařízeními a nabízí konverzi hudby, fotografií a DVD pro přehrávání na vašem iPodu a dalších multimediálních zařízeních. Pokud patříte mezi příznivce sdílení foto a video obsahu prostřednictvím internetu, pak vám jistě přijde vhod možnost uploadovat své výtvory do služeb My Nero, YouTube a MySpace. Nero si také rozumí s videem ve vysokém rozlišení, nezaskočí jej proto ani přehrávání AVCHD a dalších HD formátů či Kódování z AVCHD do AVCHD disků a Blu-ray. Samozřejmostí pak je TV a HDTV (4 tunery), podpora EPG, PIP WindowsVista Media Center a PIP Windows XP.

Výčet součástí

Nero 9 toho umí opravdu hodně, nyní si proto uveďme stručný výčet jeho nejdůležitějších součástí:

 • Nero Burning ROM – vypalování
 • Nero Express – vypalování
 • Nero Scout – databáze médií
 • Nero StartSmart
 • Nero WaveEditor
 • Nero MediaHome
 • Nero PhotoSnap
 • Nero CoverDesigner
 • Nero Mobile
 • InCD
 • a další užetečné funkce a nástroje
Nero 9

Registrace je nutností

Pokud vás Nero 9 zaujalo a chtěli byste si jej vyzkoušet, pak vězte, že i pro spuštění patnáctidenní demoverze programu se budete muset registrovat na stránkách výrobce pro získání dočasného sériového čísla. Ten se tak zřejmě chce chránit před nelegálním kopírováním své aplikace.

K čemu je Nero vhodné?

Jak je z výše zmíněných faktů patrné, Nero 9 již dávno není pouze nástrojem pro vypalování. Stal se z něj všestranný multimediální balík, který se postará o vaši zábavu a zastane i různé nelehké úkoly. Na druhou stranu, pokud hledáte program určený čistě k vypalování CD, DVD a Blu-Ray disků, pak je vhodnější využít služeb programu Ashampoo Burning Studio 6 Free, který je navíc dostupný zcela zdarma.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.